Muž za volantem fabie vyjel od chodníku u přechodu pro chodce za prodejním stánkem s grilovanými kuřaty. Při tom přehlédl projíždějící vozidlo volkswagen a narazil do něj. Pak trochu couvl, objel ho a pokračoval v jízdě dál, jako by se nic nestalo.

„Řidič volkswagenu vyjel za ním nejen proto, aby s ním celou událost projednal, ale i proto, že představoval nebezpečí pro ostatní účastníky silničního provozu, zejména pro děti. Dojel ho až před Základní školou Mírová, kde se šofér vypotácel z auta a byl z něj silně cítit alkohol,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Podle výpovědi řidiče volkswagenu mu muž hodil na zem dvousetkorunovou bankovku se slovy „tady máš dvě stovky a nech to bejt."

Opilému muži se druhý řidič snažil vzít klíčky ze zapalování vozu, jenž to nestihl. Muž opět nasedl do fabie a rozjel se. Kontaktoval proto mimoňské policisty a ti ho ve městě brzy vypátrali. V té době měl auto zaparkované v blízkosti vlakového nádraží, kde se procházel.

„Popřel, že by ten den řídil, ale vysvětlit věrohodně, kdo jiný usedl za volant jeho vozidla, které se podle kamerových záběrů po městě pohybovalo, nedokázal,“ dodala Baláková. Dechová zkouška ukázala, že má v sobě 2,54 promile alkoholu, proto mu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a následně zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.