Nehoda se stala krátce po půl páté odpoledne u odbočky na Žizníkov. V tu dobu jel ve směru od Zákup na Českou Lípu řidič s vozidlem volkswagen, který začal přes plnou čáru na plné čáře předjíždět dosud neznámé auto před sebou. „Nevšiml si, že před tímto vozidlem jedou tři cyklisté. Ve chvíli, kdy začal předjíždět, cyklisté začali odbočovat vlevo na cyklostezku před odbočkou na Žizníkov,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

V této situaci řidič s volkswagenem do dvou odbočujících cyklistek narazil a obě ženy po střetu skončily v silničním příkopu. Cyklisty utrpěly zranění.

Vrtulník Kryštof letecké záchranné služby v Libereckém kraji. Ilustrační foto.
Vážná nehoda u České Lípy. Řidič auta srazil dvě cyklistky, zasahoval vrtulník

Vozidlo s řidičem, které bylo předjížděno, se do současné doby nepodařilo policistům ustanovit. Z tohoto důvodu nyní žádají uvedeného neznámého řidiče, aby se jim se svým svědectvím přihlásil osobně na kterékoliv služebně, nejlépe přímo na Dopravním inspektorátu v České Lípě, nebo telefonicky na bezplatné lince 158 či tel. číslech českolipských dopravních policistů 974 471 825 (821,815).

„Informace směřující k ustanovení nezjištěného vozidla a neznámého řidiče od veřejnosti samozřejmě přijmeme stejným způsobem,“ dodala Sochorová.