Po zahájení předjíždění mu ale do jízdní dráhy vjelo osobní vozidlo značky Suzuki SX 4, jehož řidič se původně pohyboval v koloně před Hondou. „Ve chvíli, kdy vyjelo i Suzuki vlevo, motocyklista do jeho zadní části naboural a tento náraz motorku odhodil na svodidla,“ popsala nehodu mluvčí policie Ivana Baláková.

close K vážné nehodě došlo na silnici I/9 mezi Svorem a Novým Borem na začátku tohoto týdne. info Zdroj: KŘP LK zoom_in K vážné nehodě došlo na silnici I/9 mezi Svorem a Novým Borem na začátku tohoto týdne. Motorkáře s těžkými zraněními letecky transportovala zdravotnická záchranná služba do liberecké nemocnice. Po operaci zůstává jeho stav nadále kritický a lékaři bojují o záchranu jeho života. Podle prvotního šetření to vypadá, že motocyklista započal manévr předjíždění dříve než řidič osobního vozidla.

„Vyšetřovatelka nehody si mimo jiné vyžádala znalecký posudek z oboru dopravy a také se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc v případě, že ji někdo viděl a dosud nebyl policií vyslechnut,“ podotkla Baláková.

Svědci mohou zavolat na tísňovou linku 158, kriminalisté uvítají i případné záznamy z palubních kamer. „V této věci jsme již zahájili úkony trestního řízení pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala mluvčí.