Čerstvý sníh komplikoval při pondělku dopravu na Českolipsku. K nejvážnější nehodě došlo u Obory, kde se střetl autobus s dvěma nákladními auty. Bouralo se v Doksech, Mimoni a České Lípě. Navečer zablokovaly kamiony silnice mezi Jestřebím a Zahrádkami, v Borském lese nebo od Jestřebí na Dubou.

Hned dvě dopravní nehody uzavřely silnici mezi Oborou a Mladou Boleslaví krátce po poledni.  Zatímco první z nich skončila pomačkanými plechy, při následné se řidič autobusu střetl v zatáčce s kamionem a následně ještě s popelářským vozem.

Podle ředitele krajských záchranářů Stanislava Mackovíka lékaři ošetřili na místě dvě školačky a jednoho muže s lehkým zraněním. „Dvanáctiletá dívka si při nárazu zlomila nos, o dva roky starší slečna si zlomila prst. Další muž si zlomil ruku," upřesnil Stanislav Mackovík.

Anděl strážný se zapotil v pondělí u Obory. Řidič linkového autobusu tu narazil do dvou nákladních aut. Dvě školačky a muž střet odnesli naštěstí jen lehkým zraněním.Jak uvedla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková, řidič linkového autobusu zřejmě včas nezareagoval na kolonu aut, která se vytvořila kvůli jiné dopravní nehodě.  „Krátce před půl jednou se řidič osobního vozu dostal do smyku, za ním jedoucí řidič začal brzdit a třetí řidič v řadě již situaci neustál a vrazil do druhého. Nehoda uzavřela jeden jízdní pruh a vytvořila se kolona," uvedla Ivana Baláková.

Chvíli poté pak do stojících aut narazil autobus. „Jeho řidič asi nestihl dobrzdit. V protisměru se střetl s nákladním autem. Náraz pak autobus odhodil na poslední auto – popelářský vůz – v koloně," doplnila Ivana Baláková s tím, že průběh nehody šetří dopravní policisté.

Nárazem do domu skončila ranní nehoda v Mimoni. „Třiapadesátiletý řidič při projíždění zatáčky ve městě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky,  na břečce dostal smyk, vjel na chodník a následně narazil do domu," upřesnila Ivana Baláková. Řidič měl kliku, vyvázl bez zranění.

Na silnicích přituhlo po vydatném odpoledním sněžení.  Kamiony zůstaly stát v Borském lese mezi Novým Borem a Práchní. Kolony se vytvořily také mezi Jestřebím  a Zahrádkami. Policisté tu odkláněli řidiče na objízdnou trasu. „Ve stoupání zůstaly viset tři kamiony. Dalších zhruba třicet jich stálo od zahrádecké křižovatky k Jestřebí," popsal Aleš Loučka z České Lípy.

S autem na střeše v lese skončil dvacetiletý mladík, který v neděli večer boural při cestě z Práchně do Nového Boru. „V zatáčce u Okrouhlé nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a dostal se do smyku, který ho převrátil mimo silnici na střechu. V této poloze ještě felicie narazila do stromu," upřesnila Ivana Baláková.  Záchranáři převezli řidiče a jeho o rok mladšího spolujezdce do českolipské nemocnice s poraněním hrudníku a ruky do českolipské nemocnice.