K tragické nehodě došlo ve čtvrtek po půl jedenácté dopoledne na silnici z Doks do Mladé Boleslavi na Doksy. Osobní auto Škoda Fabia, ve kterém cestovali tři lidé, tu z dosud nezjištěných příčin vyjelo ze silnice a sjelo z asi třímetrového srázu, načež se převrátilo na střechu.

„Vůz jel ve směru od Doks na Boleslav a zhruba kilometr před odbočkou do obce Bezděz vyjel ze silnice," potvrdila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Ve voze zahynula šestaosmdesátiletá matka řidiče. Dvaašedesátiletý muž podle ní vyvázl s těžkým zraněním. Letěl pro něj vrtulník.

„Řidič byl s těžkým zraněním dopraven na traumatologii do Liberce," řekla mluvčí krajských záchranářů Lenka Markovičová.

Zhruba na hodinu musela být podle policejní mluvčí silnice pro dopravu zcela uzavřena.

Hasiči pomáhali při ošetření řidiče a jeho transportu do přivolaného vrtulníku, který přistál hned u nehody.

Už ráno vyjížděli záchranáři do Mírové pod Kozákovem na Semilsku, kde auto skončilo v rybníce. Řidičku a její dceru, která byla dvacet minut pod vodou, museli oživovat.

Jako první na místo přijeli policisté z Turnova, pár minut po nahlášení události. „Jen sundali opasky a skočili do vody," uvedl mluvčí policie Petr Kmínek. Podle něj se policistům podařilo jedny dveře otevřít ještě před příjezdem hasičů, kteří také skočili do vody. Z auta vytáhli matku s dcerou a zahájili oživování. „Obě byly v bezvědomí," řekla mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová. Na místo přijeli i policejní potápěči, nikoho dalšího ve vodě nenašli.

Podle Markovičové byla třináctiletá dívka převezena ve vážném stavu vrtulníkem do pražské nemocnice v Motole, její sedmačtyřicetiletá matka byla dopravena na traumatologii do Liberce. Řidička zemřela po převozu do nemocnice, ve vážném stavu je i její dcera.