Dopravní nehoda se stala na silnici číslo 38 v obci Bezděz. "Čtyřiatřicetiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia jel ve směru od Obory do Mladé Boleslavi, kde za křižovatkou k obci Bezděz nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku. Přejel na nástupní ostrůvek autobusové zastávky, narazil do jejího zastřešení, dopravní značky a následně ještě do tří stromů," řekla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Řidič poté z míst nehody utekl, aniž by splnil povinnosti, které v takové situaci vyplývají ze zákona. Daleko ale neutekl, protože ho vzápětí vypátrala policejní hlídka s přivolaným psovodem se služebním psem.

"Provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dech naměřili hodnotu alkoholu 3,59 promile. Vzhledem k tomu, že policistům uvedl, že se alkoholu napil až po dopravní nehodě, byl vyzván k podrobení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, s čímž souhlasil," dodala Sochorová. Při nehodě se nikdo nezranil. Řidič ale svým jednáním způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.