Jak informovala policejní mluvčí Ivana Baláková, osobní vozidlo bylo tmavé barvy a šofér s ním do Bulharské ulice odbočil na světelné křižovatce z Hrnčířské ulice ze směru od centra.

Střet auta s cyklistou zaznamenala bezpečnostní kamera. „Ze záznamu je patrné, že řidič krátce na místě nehody zastavil a s chlapcem hovořil, potom nasedl do svého vozu a odjel, aniž by se o dítě jakkoliv postaral a nehodu nám oznámil. Pomoc si chlapec přivolal mobilním telefonem přes tísňovou linku 158 sám,“ sdělila Baláková.

Zdroj: Youtube

Policie ČR: Pátráme po řidiči osobního vozidla, který ujel z místa po srážce s mladým cyklistou.  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

I když hoch neměl viditelné vážné zranění, odvezla ho zdravotnická záchranná služba z preventivních důvodů na vyšetření do nemocnice, kde byl do soboty hospitalizován. „Hoch je po střetu s vozidlem a následném pádu na silnici naštěstí v pořádku, jen ho ještě stále bolí naraženina na noze,“ řekla mluvčí.

Policie řidiče, který cyklistu srazil, aby ji kontaktoval a podal k nehodě vysvětlení. „Současně žádáme veřejnost o pomoc při jeho vypátrání. Pomohly by nám také záběry z palubních kamer projíždějících vozidel,“ dodala.