Třicetiletá řidička z Varnsdorfu na čtyřkolce vjela u benzíny do vozovky, kde se střetla s protijedoucím vozem. „To, jak se řidička dostala do protisměru, ještě nevíme. Nehodu policisté nadále vyšetřují,“ řekla v neděli odpoledne policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Mladá žena nejela na čtyřkolce sama, spolujezdkyně ale vyvázla bez zranění. Přivolaní záchranáři hned po příjezdu na místo nehody začali těžce zraněnou řidičku resuscitovat.

Přiletěl pro ni také vrtulník

Do Cvikova letěl pro zraněnou také vrtulník, kvůli kterému byla silnice I/13 zcela uzavřená. Řidička ale krátce před čtvrtou hodinou odpoledne, tedy jen pár desítek minut po nehodě, bohužel zemřela. „Sedm minut před čtvrtou hodinou musel lékař konstatovat smrt,“ dodala Ludmila Knopová. Silnice I/13 protínající Cvikov byla podle informací policistů průjezdná už před sedmou hodinou večer.

Při dalších dopravních nehodách v Libereckém kraji během Silvestra a Nového roku se zranili dva lidé. Hasiči vyjížděli k jednadvaceti událostem.

„V průběhu odpoledne na různých místech v zasahovali hasiči u požárů kontejnerů a série těchto požárů pokračovaly i po půlnoci," uvedla mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová. Stalo se tak v Mimoni, kde se škoda vyšplhala na 15.000 Kč. Ve stejnou dobu, před jendou hodinou ranní, hořelo i v Turnově, tam vznikla škoda 8.000 Kč a stejnou částku se podařilo hasičům uchránit.

Záchranáři zasahovali na Nový rok u čtyř lidí, kteří se zranili od petard

Krátce po půlnoci vyjížděli záchranáři do Rokytnice nad Jizerou k devětadvacetiletému muži, kterého zranila petarda v obličeji. S poraněním hlavy, oka a krku skončil v péči lékařů na traumatologickém oddělení liberecké nemocnice. U dalšího zraněného zasahovali záchranáři například na Benecku v Štěpanické Lhotě 15 minut po půlnoci. Jednadvacetiletému muži poranila petarda oko. Byl převezen na chirurgické oddělení do jilemnické nemocnice.