Během čtvrtečního odpoledne přibylo dopravních nehod, hlavně na Jablonecku, kde policie řešila havárie na několika místech. Záchranáři ale vyjížděli k nehodám i do Svoru a Polevska na Českolipsku. Problémy mají také kamiony - komplikace jsou hlášeny na hlavní silnici 10 z Turnova na Harrachov. Nákladní vozy váznou v Loužnici a také o pár kilometrů dál v Plavech na Jablonecku.

„S ohledem na rozbředlý sníh na silnicích doporučujeme dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a přizpůsobit rychlost vozidla stavu povrchu silnic," řekl Pavel Pospíšil, vedoucí dispečer společnosti Silnice LK, která krajské komunikace spravuje.

V Libereckém kraji napadlo přes noc místy až 15 centimetrů sněhu a dál sněží. Teploty se pohybují jen těsně kolem nuly. Sníh je těžký a mokrý, silničáři proto varují motoristy, aby si dávali pozor na zasněžené stromy v těsné blízkosti silnic. „Pod váhou nového sněhu hrozí jejich pád," uvedl Pospíšil.

Na silnicích nižších tříd a hlavně v horských oblastech leží na vozovkách silná vrstva ujetého sněhu a mohou se tam tvořit vyjeté koleje. „Doporučujeme vyjíždět do horských oblastí pouze se zimní výbavou, zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla," dodal Pospíšil.

Teploty se v regionu drží kolem nuly a do toho místy prší. Podle meteorologů bude taková celá noc a srážky budou sněhové až od 500 metrů výš.
S ledovkou se potrápil už po ránu východ Česka, zatímco na severozápadě Čech problémy začaly až odpoledne.

Zledovatělý úsek je například u Jiřetína pod Jedlovou na hlavním tahu I/9 z Rumburka na Českou Lípu, náledí je i na další hlavní silnici z České Kamenice do Rumburka. Silničáři ale žádný úsek jako nesjízdný neevidují.