Smutné události se Českolipsku nevyhnuly ani na Štědrý den. První dopravní nehodu oznámil sedm minut po třetí hodině odpoledne na tísňovou linku řidič osobního auta, který v ulici Roháče z Dubé v centru České Lípy srazil 47letého muže.

"Muže jsme ve vážném stavu, napojeného na umělou plicní ventilaci, převezli pozemní posádkou na traumacentrum Krajské nemocnice Liberec," sdělil ke zranění muže informace mluvčí záchranné služby Libereckého kraje Michail Georgiev.
Okolnosti střetu a zejména míru zavinění jednotlivých účastníků nehody prošetřují policisté. Alkohol v krvi řidiče předem vyloučili.

"Druhá nehoda, která byla na tísňovou linku policistů oznámena profesionálními zdravotníky dvaadvacet minut po třetí hodině odpoledne, skončila bohužel velmi smutně, a to ztrátou života," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

K havárii osobního vozu, došlo na silnici II/278 v Hamru na Jezeře. Řidička, která jela od Hamru na Jezeře směrem na Stráž pod Ralskem, ze zatím nezjištěných příčin vyjela ze silnice mimo vozovku, kde se s autem převrátila a zůstala pod ním zaklíněna. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje už ženě nešlo pomoci. "Lékař na místě musel bohužel konstatovat smrt, zranění byla neslučitelná se životem," doplnil Georgiev.

Policisté rovněž zjišťovali konkrétní osobu, která vůz řídila. Po zjištění, že za volantem seděla 60letá žena a odkud, informovali o této smutné události příbuzné ženy. Co konkrétně stálo za havárií osobního auta s fatálními následky zjišťují dopravní policisté," dodala Suchánková s tím, že z důvodu šetření byla vozovka část dne průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.