Uprostřed noci projíždí ani ne třicetiletý řidič Libercem. Blíží se ke křižovatce, ale stále nijak nereaguje. Ještě chvíli a je v plotě. A přesně to se stalo. Vyjel mimo silnici a své auto napasoval do ocelového plotu.

Po tvrdém nárazu z auta vyšel nezraněn. Ani škrábnutí. Po každé nehodě ale její účastníci musí dýchat a tento řidič nadýchal. Dechová zkouška přinesla nemilé zjištění. Muž řídil pod vlivem alkoholu. Na displeji se ukázalo číslo 1,77.

Delší dobu si nezařídí

To, že opilí lidé mají při nejrůznějších karambolech a nehodách štěstí a nic se jim nestane, se bere jako fakt. Řada z nás se s něčím podobným už jistě setkala. A štěstí měla i řidička v Jablonci, která se svým autem přerazila značku.

„Žena jela směrem do centra města. Při jízdě znenadání vyjela vlevo mimo komunikaci na vyvýšený ostrůvek a porazila dopravní značku přikázaný směr objíždění,” popsala nehodu Knopová. Samozřejmě bez zranění. Nakonec nadýchala přes jeden a půl promile.

Jako všichni ostatní řidiči pod vlivem, i ona přišla na místě o řidičák. „Takoví řidiči si delší dobu nezařídí. Také mohou jít za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až na jeden rok do vězení,” vysvětlila Knopová.

Přesto takové sankce hříšníky neodradí. Do ranku spíše kuriózních nehod se řadí karambol, při kterém sedmašedesátiletý senior naboural na parkovišti u Intersparu u libereckého bazénu tři auta a poničil i květináč.

„Se svým autem vycouvával z parkovacího místa a přitom zadní částí narazil do předku dvou jiných aut. Po této dvojité ťukačce se rozjel vpřed a narazil ještě do zadní části dalšího auta a betonového květináče. Po tomto už s autem raději nemanipuloval,” popsala Knopová.

Když si o několik minut později řidič dýchl, rázem bylo jasné, proč mu parkovací místo bylo malé. Nadýchal 2,57 promile alkoholu.

Ani při této nehodě nedošlo k žádnému zranění, což se dá pochopit. Škoda je ale téměř třicet tisíc korun a do servisu budou muset celkem čtyři auta.