Průměrně tak záchranáři vyjížděli k sedmi zraněným denně. Dvacetkrát vzlétl do hor vrtulník. Například v neděli zasahoval u těžkého zranění pětadvacetileté snowboardistky. Tu na Ještědu vykolejil jiný jezdec na prkně tak smolně, že ztratila kontrolu nad vlastní jízdou a v plné rychlosti vletěla do stromu.

„Narazila tak nešťastně, že jí nepomohla ani helma,“ okomentovala zranění mluvčí krajských záchranářů Lenka Markovičová. Karambol se stal v úzkém průjezdu ze Skalky na Pláně. Dívka bude v pořádku, z nehody si po tvrdém náraze ale nic nepamatuje.

Takových zranění, která vznikla ze srážky dvou lyžařů, se v únoru stalo osmnáct. Nejhorší den z února byla sobota dvanáctého. V péči lékařů skončilo patnáct rekreačních sportovců. Den před tím, v pátek jedenáctého, se naopak nezranil vůbec nikdo, byl to ale jen jediný den bez zraněných.

Ve srovnání s lednem počet zraněných lyžařů stoupl. V lednu zasahovali záchranáři u 135 zraněných, přičemž sedmnáctkrát se lyžaři na svahu srazili. „Mezi nejčastějšími úrazy jsou zlomeniny horních a dolních končetin, poranění páteře, hlavy, zhmožděniny kolenou, hrudníku a otřesy mozku,“ uvedla mluvčí záchranářů.

K nepříjemným zraněním dochází právě po srážkách. Ve Vítkovicích srazil minulý týden lyžař na sjezdovce čtyřiašedesátiletého sjezdaře. Výsledek? Zlomené žebro. Ve Vysokém nad Jizerou zase srazil snowboardista devětašedesátiletou sjezdařku. Ta vyvázla také se zlomeným žebrem.

Zranění lyžaři: V únoru se na sjezdovkách v kraji zranilo 204 lyžařů. To je o 69 více než v lednu. 18 z nich se zranilo po srážce s jiným lyžařem. Vrtulník vzlétl k 20 zraněným. Nejvíce úrazů se stalo v sobotu 12. 2. , celkem 15.