Tragická nehoda uzavřela dnes ráno frekventovanou silnici 9 z České Lípy na Mělník. Mezi Jestřebím a Zahrádkami se srazil tahač naložený dřevem se Škodou Octavia. Dvacetiletý řidič osobního vozu byl na místě mrtev, ošetřit museli zdravotníci i řidiče nákladního vozu.

Nehoda byla na operační středisko nahlášena krátce před sedmou hodinou ráno. „Dvacetiletý řidič Škody Octavie jel ve směru od Jestřebí na Zahrádky. Na takzvané Jestřebské rovince pravděpodobně začal předjíždět kamion. Tento manévr bohužel nedokončil a než se stačil zařadit do svého jízdního pruhu střetl se s protijedoucím kamionem, který je od České Lípy," popsala okolnosti nehody Baláková.

Řidič protijedoucího kamionu se dřevem se podle mluvčí snažil střetu s osobním autem zabránit, strhl řízení prudce vpravo, ale marně. Řidič škodovky naboural do levé přední části kamionu. Hasiči od sebe museli oba vozy doslova odtrhnout, aby mohli řidiče osobního vozu vyprostit. „Ten v podstatě neměl šanci," dodala mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

„Řidič octavie utrpěl zranění neslučitelná se životem, byl na místě mrtev, záchranáři už mu nemohli pomoci," potvrdila mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Moravcová. Ošetřit museli řidiče tahače, kterého převezli do nemocnice v České Lípě s podezřením na poranění páteře.

Provoz na silnici se podařilo plně obnovit v 16:45. Odstraňování následků nehody bylo komplikované. Tahač se dřevem se při nehodě zabořil do příkopu a bylo třeba nejprve přeložit veškerý náklad. Teprve poté bylo možné, za využití vyprošťovací techniky, dostat nákladní vozidlo zpět na silnici.

Úsek mezi Jestřebím a Zahrádkami patří podle Balákové v Libereckém kraji k rizikovým, nehody tu jsou časté.

V pondělí ráno došlo k tragické nehodě na komunikaci mezi Jestřebím a Zahrádkami, kde se střetl tahač plně naložený dřevem s osobním automobilem Škoda Octavia.Zdroj: HZS LK/ stanice Česká Líp

V pondělí ráno došlo k tragické nehodě na komunikaci mezi Jestřebím a Zahrádkami, kde se střetl tahač plně naložený dřevem s osobním automobilem Škoda Octavia.Zdroj: HZS LK/ stanice Česká Líp