Fatální následky měla sobotní kolize, kterou se snažila vyřešit řidička v Kamenickém Šenově. S vozem Ford Explorer, ve kterém měla na zadním sedadle nezletilé dítě, zaparkovala v kopci a na chvíli se vzdálila. „Následně se ale vůz samovolně rozjel a začal couvat. Žena se okamžitě pokoušela vytáhnout ze zadních sedadel dítě a současně se svépomocí snažila auto zastavit,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Na zastavení vozu ale žena neměla dostatek sil a vlastní auto ji přimáčklo na strom. Mladá žena přitom utrpěla velmi vážná poranění, kterým na místě podlehla. „Na místě byla okamžitě nejbližší výjezdová posádka ústecké záchranky, i přes to, že se snažili několik desítek minut ženu resuscitovat, lékař nakonec musel konstatovat smrt,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Předávání AED v liberecké kavárně Pošta.
FOTO: Šance na záchranu života se v Libereckém kraji zvýší

Nezletilé dítě bylo podle policie v pořádku. Rodině zemřelé ženy se na místě tragédie věnoval policejní psycholog. „Policisté budou zjišťovat, proč a za jakých okolností se zaparkované vozidlo dalo do pohybu,“ dodala Suchánková.

Během soboty došlo na Českolipsku ke dvěma nehodám s účastí motorkářů. K první vyjížděli policisté krátce před jednou hodinou odpoledne do Dolního Prysku. Tam se řidič motocyklu srazil s osobním autem a se zraněním skončil v péči lékařů.

Další nehoda se stala krátce po šesté hodině v podvečer v obci Dubé. 28letý řidič motocyklu podle všeho zřejmě nezvládl v zatáčkách před Deštnou řízení motorky a srazil se s nákladním vozem. I tento motorkář skončil zraněný v nemocnici.

Krátce před 18. hodinou zasahovali záchranáři také ve Sloupu v Čechách u těžce poraněné cyklistky. „Žena byla napojena na umělou ventilaci a letecky transportována do krajské nemocnice,“ popsal Michael Georgiev.