K první sobotní havárii došlo krátce před půl druhou odpoledne v Ploužnici, kde havaroval devětačtyřicetiletý řidič s jednačtyřicetiletou spolujezdkyní.

Při jízdě řidič zřejmě motocykl nezvládl a „položil" jej na bok. „Po pádu stroje na vozovku utrpěl motorkář vážné zranění a byl v bezvědomí. Z místa jej následně převážel vrtulník, přičemž během letu se záchranářům podařilo přimět muže k vědomí," říká tisková mluvčí policie Vlasta Suchánková. Zraněná byla i spolujezdkyně, z místa ji odvezla sanita.

U motocyklisty nemohla být z důvodu zranění provedena orientační dechová zkouška, byl proto nařízen odběr krve.

Po zhruba hodině, ve 14.30 hodin, vyjížděli policisté do Mníšku u Liberce. Tam se stala další havárie motocyklu. „Třiatřicetiletý muž na motorce údajně uklouzl na štěrku v zatáčce a spadl i s motorkou na vozovku," popisuje Suchánková. Muž při tom utrpěl lehké zranění, se kterým ho zdravotníci přepravili do nemocnice. Jeho dechová zkouška byla negativní.

Krátce po třetí hodině se v obci Chotovice srazil motorka s osobním vozem. Šestadvacetiletého řidiče motorky převážel z místa nehody s těžkým zraněním vrtulník. Jeho o rok mladší spolujezdkyně skončila také v nemocnici, údajně s lehkým zraněním. Orientační dechová zkouška mohla být provedena na místě pouze u řidičky automobilu, a to s negativním výsledkem.


„Poslední nehoda s účastí motorky byla oznámena čtyři minuty po šestnácté hodině odpoledne," říká tisková mluvčí. Nehoda se stala v obci Ktová na Semilsku, kde podle všeho šedesátiletý řidič dodávky nedal zřejmě přednost v jízdě jednapadesátiletému motorkáři. „I v případě této nehody vzlétal vrtulník, který vážně zraněného muže na motorce přepravil do liberecké nemocnice," doplňuje Suchánková.

U všech sobotních dopravních nehod a havárií provádějí policisté šetření ke zjištění okolností a příčin.