Jeden z šestice jezdců při ní narazil do auta značky Ford, následně bourali další. Motorkáře, který do vozu narazil, musel s vážným poraněním nohy na traumacentrum do Liberce přepravit vrtulník. ČTK to řekl ředitel krajské záchranné služby Stanislav Mackovík.

Pětapadesátiletý muž si podle něj poranil koleno. "Druhého zraněného vezli s poraněním zad do nemocnice v České Lípě," dodal Mackovík. Stav čtyřiapadesátletého muže ale nebyl vážný, důvody k převozu byly hlavně preventivní. Na místě byl ošetřen ještě osmadvacetiletý motorkář. Řidička fordu se nezranila.

Podle policie havárii zavinil motocyklista, který jel jako první. "Nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a v pravotočivé zatáčce vyjel do protisměru, kde naboural do osobního vozidla," popsala nehodu mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Po střetu unikl na silnici olej, na kterém vzápětí havarovali další dva jezdci. Silnici ze Stvolínek směrem na Zahrádky musela policie po nehodě uzavřít. Škodu na místě odhadla na 380.000 korun.

 Nehoda u Stvolínek.

Nehoda u Stvolínek.