Jedna osoba byla se zraněním letecky transportována do liberecké nemocnice. Jak sdělila krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová, ve směru od Prahy jelo osobní vozidlo, jehož řidič pravděpodobně vlivem únavy vjel do protisměru, kde v tu dobu jely v opačném směru tři bugyny. „Došlo tak ke střetu se dvěma bugynami. „Policisté provedli u všech zúčastněných řidičů orientační dechové zkoušky na alkohol, jejichž výsledky byly negativní,“ poznamenala Šrýtrová.

Rušná komunikace v místě nehody byla po dobu jedné hodiny zcela uzavřena. „Nyní řídí na místě dopravu dopravní policisté a komunikace je průjezdná kyvadlově,“ uvedla policejní mluvčí. Přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody budou nyní předmětem dalšího šetření. Nehodou se budou nadále zabývat českolipští dopravní policisté. 

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michaela Georgieva záchranáři ošetřili lehká až středně těžká zranění. „Jednalo se ale o pacienta, který musel být vyšetřen na traumacentru, proto byl letecky přepraven do liberecké nemocnice,“ uvedl Georgiev.