K nehodě v Mimoni došlo kolem půl osmé ráno, kdy 76letý řidič mířil od náměstí na Mnichovo Hradiště. „Na přechodu pro chodce v Mírové ulici došlo ke střetu se dvěma chodkyněmi. Jednalo se o dívky, ročníky 2009 a 2011,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Dívky utrpěly lehčí zranění, se kterými je zdravotníci přepravili do nemocnice. Podle facebooku Městské policie Mimoni zapříčinil nepřehlednou situaci u přechodu jiný řidič osobního automobilu, který stál na žluté čáře a blokoval výhled. Když ho strážník, který se zde nacházel, z místa vykazoval, došlo ke zmíněné nehodě.

V nemocnici skončil také cyklista, kterého ve čtvrtek srazilo auto v Havlíčkově ulici v České Lípě. Nehoda se stala kolem jedné hodiny odpoledne. Řidič vozidla jel od centra směrem ke kruhovému objezdu v ulici Roháče z Dubé. Při odbočování vlevo do ulice Arbesova, nedal přednost cyklistovi jedoucímu směrem od kruhového objezdu k muzeu. „Příčiny obou dopravních nehod a míru zavinění jednotlivých účastníků i nadále zjišťujeme,“ dodala Baláková.