„Řidič vyjížděl na Českou Lípu, když hned potom, co minul dopravní značku s označením města Nový Bor, naboural z nezjištěných důvodů do betonové zídky lemující silnici,“ informovala policejní mluvčí na Českolipsku Ivana Baláková. Jak potvrdila, při havárii utrpěla vážné zranění 71letá spolujezdkyně, kterou se přivolaní zdravotníci snažili marně resuscitovat 40 minut. „Žena bohužel svému zranění na místě podlehla,“ uvedla Baláková.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Libereckém kraji Michael Georgiev ocenil, že u zraněných byli jako první policisté, kteří okamžitě seniorům poskytovali první pomoc včetně použití mobilního defibrilátoru. „Řidiče jsme se středně těžkým poraněním transportovali vrtulníkem do liberecké nemocnice. Během přepravy s námi komunikoval,“ sdělil Georgiev. „Příčinu tragické nehody dál zjišťujeme. Vyšetřování si převzala služba kriminální policie a vyšetřování,“ poznamenala policistka Ivana Baláková.

Vychází nový týdeník!
Nový Týdeník Českolipsko: Vše zajímavé o Dušičkách či zážitcích z Maroka

Dopravu na místě regulovali strážníci městské policie. V důsledku havárie byl v Novém Boru uzavřen úsek silnice vedoucí od novoborské ulice T. G. Masaryka až po konec výjezdové komunikace na Českou Lípu, který dál navazuje na silnici I/9. Silnice I/9 zůstala průjezdná a řidiči mohli při jízdě z Nového Boru na Českou Lípu a nebo v opačném směru využít obchvat města, který na ní leží.