Při nehodě se nikdo nezranil, nákladní auto nacouvalo do neobývané části. Na místě zasahovali hasiči a dopravní policisté, dostavil se také starosta obce a statik, který měl posoudit, zda může kamion z místa odjet.

"Na místo byly vyžádány technické kontejnery s potřebnou výdřevou a dále přívěsný technický vozík," informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje na twitteru. 

Silnice byla do večerních hodin uzavřená.

Místo nehody. Silnice I/9, katastr. Újezd u Jestřebí
Suchý topol zabil řidiče, pádem hrozil roky. Nemůžeme za to, hájí se ŘSD

Hasiči v půl osmé večer informovali, že z objektu vytlačili auto, které se nacházelo za proraženou stěnou. "Nyní probíhá odstraňování sutin pro získání lepšího přístupu k místu, kde je nutné ustavit pažení. Statik rozhodl o ustavení pažení k zabránění pádu stropu, který by mohl nastat při vytahování kamionu," napsali na twitteru.

Hasičům se nákladní auto ze stěny rodinného domu podařilo vyprostit po téměř pěti hodinách, kolem půl deváté večer. Museli zvětšit otvor, který kamion při nárazu do zdi vyboural, tak, aby mohl vyjet. Hasiči poté zůstali na místě, bylo potřeba zabezpečit objekt a odstranit kusy omítky, které dál hrozily pádem.