Muž si při nehodě poranil hrudník, vrtulník ho převezl na traumatologii do liberecké nemocnice.

Nehoda se stala krátce před 17:00 na místní komunikaci. "Řidič jel ve směru od Nových Zákup Kamenickou ulicí. Zatím z nezjištěných příčin jel v zatáčce rovně a na mostě prorazil zábradlí," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Auto spadlo na bok do ledové vody, ještě před příjezdem záchranářů se řidič dostal ven a čekal na karosérii dodávky. Řeka je v těch místech přes tři metry široká a půl metru hluboká. Na břeh zraněnému muži ve věku kolem 25 let pomohli hasiči. "Poskytli jsme mu i předlékařskou pomoc," řekla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Z převráceného auta podle ní částečně vytekly pohonné hmoty. "Postavili jsme tam norné stěny, měli jsme tam dvě jednotky," dodala Štrauchová. Vozidlo se hasičům poměrně rychle podařilo přetočit na kola a zabránit tak dalšímu úniku. S vytažením vozidla na kraj komunikace pomohl hasičům místní občan s traktorem se lžící.

Ulice byla podle mluvčí policie pro dopravu uzavřená zhruba hodinu. Provoz tam bude kyvadlový do doby, než policisté dokončí vyšetřování nehody.