Šofér vozidla BMW nezvládl řízení a naboural do stromu. Lehčí zranění utrpěl i jeho spolujezdec. Dopravní nehoda na zhruba půl druhé hodiny zcela uzavřela silnici I/38. „Řidič nezvládl řízení s největší pravděpodobností kvůli vysoké rychlosti," uvedla krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Hasiči měli napilno i v sobotu ráno

K nehodě došlo krátce po půl třetí odpoledne u Obory ve směru na Bělou pod Bezdězem. Na místě zasahovali policisté, záchranáři, hasiči, zranění řidiče si vyžádalo také pomoc vrtulníku letecké záchranné služby.

„Jednotky zajišťovaly řízení dopravy a pomáhaly zdravotnické záchranné službě. Zraněný řidič byl po příjezdu hasičů už mimo vozidlo," popsal řídicí důstojník hasičů ze stanice Česká Lípa Ladislav Vakula. Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z Mladé Boleslavi, asistovali také dobrovolní hasiči z Dubé a Doks.

Na hlavním silničním tahu na Mladou Boleslav se bouralo i v ranních hodinách. Krátce před 7. hodinou se mezi Starými Splavy a Doksy střetla tři osobní auta. I tato nehoda přinesla dopravní komplikace, když zhruba na 20 minut uzavřela silnici. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovali profesionální hasiči z České Lípy a jejich dobrovolní kolegové z Doks.