„Řidička utrpěla lehčí zranění a byla převezena sanitkou do nemocnice v České Lípě, její spolujezdkyně ale měla vážná zranění a byla vrtulníkem transportována do nemocnice v Liberci," uvedl pro Deník mluvčí policie v Libereckém kraji Petr Kmínek.

Podle něj zřejmě sehrály při havárii roli nečistoty na silnici. „Jde o zatím předběžnou příčinu nehody. Ta se na místě dále vyšetřuje," upozornil policejní mluvčí. Obě zraněné byly podle něj ve věku od dvaceti do třiceti let.

Další tři lidé se zranili při dopravní nehodě v úseku silnice mezi Dubou-Deštnou a Bukovcem na jižní hranici Českolipska. „Tato nehoda nám byla původně nahlášena jako požár automobilu, nakonec se ukázalo, že na místě naštěstí nic nehořelo," uvedl Filip Drchota, sloužící řídící důstojník profesionálních hasičů na Českolipsku.

Podle policie nezvládl řidič automobilu při této havárii průjezd zatáčkou a vyjel mimo silnici. „Dva lidé v autě měli lehká zranění, třetí cestující utrpěl středně těžká zranění," doplnil policejní mluvčí Petr Kmínek.

Zraněním skončila v sobotu dopoledne také dopravní nehoda na skalické křižovatce u Nového Boru. Hasiči v sobotu ještě pomáhali s popadanými stromy na silnicích v Doksech a v Blatcích.