Zajet do Chotovic chtěl v sobotu okolo jedenácté dopoledne devětapadesátiletý řidič. Zastavil proto se svým citroenem na horizontu silnice I/9 poblíž Chotovického vrchu a chtěl odbočit doleva.

Pozor však nedával pětapadesátiletý řidič renaultu, který jel za ním a zezadu do citroenu narazil.  „Jednoho z řidičů musel s těžkým zraněním z místa nehody odvést vrtulník,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. A doplnila, že se při nehodě lehce zranili ještě další dva lidé.

Vrtulník letěl také k nedělní nehodě, ke které došlo krátce před jednou hodinou odpoledne v Zákupech. Na vině byla sedmatřicetiletá řidička fabie, která na křižovatce nedala přednost motocyklu jedoucímu po hlavní silnici. Devětatřicetiletý řidič motorky utrpěl těžké poranění nohy a vrtulník jej přepravil do liberecké nemocnice. Lehce se zranila jeho o tři roky mladší spolujezdkyně.  

Řidičky o víkendu popíjely

Dvě nehody způsobily v průběhu soboty podnapilé ženy za volantem. Jako první  na sebe upozornila jednačtyřicetiletá řidička favoritu, která v půl čtvrté ráno projížděla po českolipském sídlišti Špičák z Hornické ulice do ulice Na Výsluní.

Kvůli své opilosti narazila do přední části u krajnice zaparkované octavie, která se pak ještě odrazila na za ní stojící opel. Po karambolu zůstala hmotná škoda za 75 000 korun. Řidička od nehody přesto ujela, aniž by se snažila jakkoliv kontaktovat majitele nabouraných aut.

„Ženu vypátrala až svědky přivolaná policejní hlídka, a to v ulici Žitavská na témže sídlišti. Žena do policejního přístroje drager nadýchala 1,37 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí.

Trestní stíhání pro  ohrožení pod vlivem návykové látky řidičku nemine, stejně jako druhou hříšnici, která v sobotu večer bourala před nákupním střediskem Lidl v Doksech. Devětačtyřicetiletá šoférka fabie při rozjíždění z parkovacího místa tento jednoduchý manévr nezvládla a nacouvala do kovového sloupu veřejného osvětlení.

I ona z místa nehody ujela, i přesto, že na cizím majetku způsobila několikatisícovou škodu. Když se zhruba o dvacet minut později podrobila dechové zkoušce, nestačili se policisté divit. Tato žena řídila vozidlo s 3,38 promile alkoholu v dechu. Policisté ji proto na místě zadrželi řidičský průkaz a čeká ji soud.

Dva cyklisté skončili v nemocnici

Nehody se během volných dnů nevyhýbaly ani cyklistům. V nemocnici skončil pětapadesátiletý muž, který v neděli před polednem havaroval v Mařenicích. Ze svého bicyklu spadl poté, co najel na provizorní kovový most a kolem se dostal do mezery konstrukce.

Podobný osud stihl přibližně o hodinu a půl později dvaapadesátiletého cyklistu jedoucího od Nové Hutě na Svor. V mírném klesání se zřejmě kochal okolní krajinou a přehlédl železnou závodu. Nárazem přeletěl přes řidítka a skončil v péči zdravotníků.