Ačkoliv vážných nehod v kraji dlouhodobě ubývá, tak první měsíc letošního roku nebyl příliš příznivý. Proto se kraj chce i do budoucna věnovat preventivním akcím. Od těch si slibuje podpoření zvýšení bezpečnosti silničního provozu. K chybám na silnicích stále dochází. Je potřeba, aby byli řidiči více ohleduplní a důsledně dodržovali také dopravní předpisy. Vloni v Libereckém kraji v důsledku vážných nehod zemřelo 13 lidí.

Statistiky předešlých let ukazují, že řidiči bourají hlavně kvůli nesprávnému způsobu jízdy a vysoké rychlosti. Stejně tomu bylo i při letošních lednových nehodách. Svou daň si ale už také stihl vybrat alkohol za volantem. Za první měsíc v roce evidují policisté 17 nehod, kdy viníci usedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Dohromady v Česku letos policisté řešili už 7054 dopravních nehod, které si vyžádaly 26 lidských životů a 54 těžce zraněných osob.

Liberecký kraj společně s Policií ČR a Týmem silniční bezpečnosti dlouhodobě spolupracují na projektech, které vedou ke snížení počtu nehod s fatálními následky a ke zlepšení bezpečnosti v dopravním prostředí. Kromě obvyklých aktivit budou v letošním roce opět věnovat pozornost malým a mladým účastníkům silničního provozu a soustředit se na výchovu budoucích řidičů.