Zde se střetl s projíždějícím kamionem a obě vozidla po střetu skončila v silničním příkopu. Řidič osobního auta navíc utrpěl těžká zranění a záchranáři ho transportovali do liberecké nemocnice. „Do příjezdu záchranky o zraněného pečovala naše hlídka společně s řidičkou, která u nehody zastavila. Jednalo se o zdravotní sestru, která využila svých profesionálních zkušeností a snažila se pacienta udržovat při vědomí,“ podotkla krajská mluvčí policie Ivana Baláková.

Havárie u Obory na Českolipsku.Havárie u Obory na Českolipsku.Zdroj: KŘP LK

Potom, co si muže převzali do péče záchranáři, spěchala žena domů, protože měla v autě malou dcerku. Odjela tak narychlo, že si na ni policisté ani nestačili vzít kontakt. „Proto jí děkujeme za její velkou pomoc ještě jednou touto cestou a doufáme, že k ní naše velké díky doputuje,“ podotkla mluvčí s tím, že poděkování patří i všem dalším řidičům, kteří u včerejší nehody zastavili. „Nebylo jich málo. Nabízeli nám pro zraněného muže své lékárničky nebo deky,“ dodala.

Ilustrační snímek. Myslivci
Myslivci v sobotu obsadí lesy u sídliště Špičák. Budou nahánět divočáky

Nehodu nyní dokumentují dopravní policisté, kteří mimo jiné zjišťují, proč řidič Octavie ztratil kontrolu nad řízením. Zranění utrpěl i řidič kamionu, zdravotnická záchranná služba ho s lehčím zraněním převezla na ošetření do českolipské nemocnice. „Jeho zdravotní stav mu umožňoval podrobit se dechové zkoušce. Ta ukázala, že pod vlivem alkoholu nebyl,“ upřesnila Baláková.