Událost nyní vyšetřuje policie.

K neštěstí došlo v 19.43 hodin na trati mezi Českou Lípou a Srním. Žena se v doprovodu čtyřiačtyřicetiletého muže po kolejích vracela pod přemostění silnicí I/9, kde v současné době dvojice přespává. Vlak přijíždějící ve směru od českolipského nádraží zřejmě neslyšeli a došlo ke střetu.

„Muž, který ženě dělal doprovod, vypověděl, že spolu před tím popíjeli alkohol. Když se poté pohybovali v kolejišti, měl do nich obou najet vlak. Muž však na těle neměl žádné zjevné stopy po srážce," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Přesto jej z preventivních důvodů převezla sanitka do českolipské nemocnice.

Zranění sražené ženy jsou vážná. „Na řízené ventilaci ženu záchranáři převezli na traumatologii do Liberce," informovala mluvčí krajské ZZS Lenka Markovičová.

K objasnění nehody budou muset policisté zmíněného muže znovu vyslechnout, neboť krátce po události měl v sobě více než tři promile alkoholu. Drážní inspekce však má jasno. „Vzhledem k tomu, že se žena pohybovala v místě, kde podle zákona nemá co dělat, o pochybení na straně železnice není možné uvažovat," sdělil Českolipskému deníku Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce. Provoz na trati z České Lípy do Doks byl asi na hodinu a půl zastaven.

Na stejné trati došlo ke srážce vlaku s člověkem ani ne před týdnem. Nedaleko Starých Splavů minulý pátek zemřela starší žena, kterou srazil rychlík. I ona se pohybovala v místech, které není veřejnosti přístupné.