Když manžel omdlel, jejich hyundai zrovna předjížděla octavia, do které po kolapsu řidiče auto bočně narazilo. Duchapřítomná manželka šoféra strhla řízení a vozidlo vyjelo mimo silnici do mělkého příkopu, kde zůstalo stát.

„Motor ale běžel dál a řidič v bezvědomí měl stále nohu na pedálu plynu při zařazené rychlosti. Žena držela jednou rukou volant a bála se ho pustit, aby auto nevjelo zpátky na silnici. To se naštěstí nestalo proto, že prokluzovala spojka. Druhou rukou se manželovi snažila nějak pomoc,“ popsala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Ilustrační foto.
Nereagujte na výhrůžné maily, upozorňuje policie po vlně podvodných psaní

Auta i nepřirozené pozice posádky si všimla projíždějící policejní hlídka a přispěchala manželům na pomoc. Nejprve vypnuli motor a vozidlo zabrzdili ruční brzdou. Hned potom muži uvolnili dýchací cesty a on po chvíli znovu nabyl vědomí. Jakmile začal dýchat, uložili ho do stabilizované polohy a čekali na sanitu.

„Podle záchranářů policisté svou pohotovostí významně přispěli k záchraně života pacienta před příjezdem sanity. Lékař si ho pak na místě převzal a převezl ho do českolipské nemocnice. Muž je nyní stabilizovaný,“ dodala Baláková.