Do bojů se výrazně zapojil i novoborský oddíl Metalpower, který funguje při fitcentru Zeus ve Smetanově ulici. Na soutěž dorazilo 20 zavodniků Metalpoweru. Vlastní závod začal skupinou, ve které nastoupili závodníci v kategoriích dorostenci, junioři a Raw. Šlo tedy o borce ve věku do 23 let a pak o skupinu závodníků, kteří nevyužívají superdresů.

Mezi juniory se na stupně vítězů prosadil Martin Chroustovský, který zatlačil 130 kg a připsal si cenné body za třetí místo. Těsně za ním se umístil Pavel Jílek, který si tak odbyl premiéru na závodech.

Dorostenci se taktéž prezentovali slušnými výkony a teprve šestnáctiletá naděje David Taller skončil na svém prvním závodě těsně čtvrtý se 125 kg.
Další skupinu na závodním kolbišti tvořily příslušnice něžného pohlaví a masters, tedy zástupci starší generace, jmenovitě nad 40 let. V ženách svedla zajímavý souboj o prvenství teprve sedmnáctiletá Monika Labudová, která se však nakonec musela sklonit před Slovenkou Hojsíkovou a skončila druhá se skvělým výkonem 87,5 kg.

Kategorii masters jednoznačně ovládl dvaačtyřicetiletý nestor českých kulturistických a powerlifterských soutěží Viktor Kudi. Výkonem 250 kg zaslouženě a jednoznačně vyhrál a i v absolutním pořadí mu patřila skvělá druhá pozice. V silné konkurenci se neztratil ani Vlasta Trhal a za slušných 180 kg bral páté místo.

Závěr obstaraly nejprestižnější kategorie Open do 100 kg a nad 100 kg. Elitní kategorii do 100 kg zaslouženě vyhrál navrátilec Michal Zamazal v novém osobním rekordu 220 kg těsně následovaný Michalem Oliveriusem, který při osobní váze 73 kg zdolal úspěšně 175 kg. Šesté místo vybojoval David Synek, který se powerliftingu věnuje teprve první rok.

Vrcholné výkony padaly v kategorii nad 100 kg, kdy vítěz zatlačil v Čechách dosud nevídaných 312 kg. Grandiózně do první části seriálu v benchpressu vkročil specialista Metalpoweru na benchpress - Karel Koldovský. V loňském roce vybojoval stříbro na MS v Anglii, kde pokořil nejednu legendu tohoto sportu. Svou soutěž otevřel pokusem na 250 kg, jež se mu loňský rok nepovedlo zatlačit.

Na hranici osobního rekordu jít základní pokus svědčí o mimořádné vyzrálosti tohoto borce. Poté co pokus takřka zahodil do stropu, naložil 260 kg, které též bravurně zatlačil. 270 kg bohužel malou technickou chybou pokazil, a tak pokus zůstal těsně nedotlačen.

Seriál pokračuje již za necelých 14 dnů na Slovensku v Bratislavě a dá se zde důvodně očekávat i účast maďarských borců a zejména také silnější účast zástupců Slovenska a Moravy. Na soutěž je v tuto chvíli přihlášeno 15 závodníků nejsilnějšího českého oddílu Metalpower.