Napravit výpadek z palubovky pražského Startu a zároveň oplatit listopadovou porážku Černým andělům (8:9). Takový cíl právě nyní stojí před florbalisty České Lípy v dnešním utkání 16. kola první ligy.Českolipský celek inkasoval před týdnem od Startu deset gólů, navíc trenér Jiří Stožický čeká na vynesení disciplinárního trestu.

Kouč Stožický bude pouze na tribuně

„Předpokládáme, že disciplinární komise zasedne příští týden, proto Jirka bude dnešní utkání sledovat pouze z tribuny," konstatuje hrající manažer Štěpán Slaný a dodává, že koučing budou mít na starosti nejstarší hráči týmu, tedy právě on a Štěpán Motejzík.

Kádr FBC by měli být po dlouhé době takřka kompletní. „Na to se hodně těšíme a sami jsme zvědaví, jak se to projeví na hřišti. Chybět budou asi tři hráči, kteří se postupně do kádru vracejí," dodává Slaný.

Black Angels mají děravou defenzivu

Černí andělé, coby nováček soutěže, dokázali v listopadu suveréna z České Lípy porazit, ovšem od té doby v dalších čtyřech zápasech vydolovali pouhé dva body. Naposledy prohráli na domácí palubovce s Kladnem 3:5. Kvůli dlouhé šňůře bez vítězství tak Pražané spadli až na deváté místo, kde disponují 18 body.

Achillovou patou svěřenců trenéra Vojtěcha Pavlíka je dost prostupná defenziva, která inkasovala už 99 gólů. Horší jsou v této statistice už jen týmy, které okupují chvost tabulky (Pelhřimov, Opava). Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Ondřej Vaculík s bilancí jedenácti branek a sedmnácti přihrávek. Druhý v týmovém bodování je Pavel Vlasák, který nasbíral o osm bodů méně (12+8).

V brankovišti se celkem pravidelně střídají Jan Vašák a Ondřej Matiášek. Lepší statistiky však má prvně jmenovaný, který pustí za svá záda v průměru 5,53 gólu na zápas a úspěšnost zákroků má 81,63 procenta.

Sestava BLACK Angels v duelu s Kladnem: Matiášek Cvrček, Hněvkovský Vaculík, Nekola, Ludvík, Vinš, Michálek, Vlasák, Kopecký, Kačírek, Mucha, Pícha, Mátl, Moravec, Král, Čáp, Kalaš. Trenér: Vojtěch Pavlík.

Českolipští florbalisté mají za sebou hodně divoké utkání proti Startu, odkud odjeli s potupnou porážkou 4:10, i přesto se udrželi na čele prvoligového pelotonu, kde mají na druhý Start pětibodový náskok. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Jakub Novák a Štěpán Slaný, kteří nasbírali shodně 28 bodů. I přes deset inkasovaných branek v minulém utkání zůstal na čele brankářských statistik Ivan Ponomarev.

Sestava České Lípy v duelu se Startem: Ponomarev Motejzík, Mlejnek, Slaný, Tichý Bezouška, Novák, Podrabský, Karel, Merlíček, Pastor, Jirsa, Vlček, Kroupa. Trenér: Jiří Stožický.

Radek Valenta, Michal Šandor