Další utkání českolipských florbalistů v 1. lize se Znojmem patřilo k velmi důležitým. V případě vítězství se FBC mohl dotáhnout na čelo tabulky a přeskočit svého sobotního soupeře. Bohužel tragický nástup do utkání znamenal, že Lípa se po celé utkání hnala jen za vyrovnáním, na které však Znojmo pokaždé našlo odpověď.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ SAM73 Znojmo 6:7 (2:4, 2:1, 2:2)

První střela na branku a Znojmo bylo ve vedení, šouravá přízemní střela si našla místečko v Ponomarově výstroji. Za třicet vteřin Mlejnek nastřelil míček na znojemskou branku, Sekanina jen vyrazil a pohotový Merlíček doklepl na 1:1. Na další branku se diváci moc nenačekali, za půlminutu se jednoduše prosadil Sláma, jehož střela od mantinelu si našla místo na první tyči.

Ještě hůře bylo v páté minutě. Nejprve Bárta zakončil další z mnoha brejků a po něm Salava nadvakrát doklepl do prázdné branky 1:4. Až tříbrankový náskok soupeře probudil Českou Lípu z letargie, postupné vyrovnání hry a především lepší pokrytí Slámovy formace mělo za výsledek několik šancí, do branky se ujala až střela Slaného, který během pár vteřin využil přesilovou hru. V poslední minutě pak pohrdl šancí před prázdnou brankou Mach a do kabin se šlo za dvoubrankového vedení Znojemských.

Hostující Salava se snaží zastavit akci Slaného.Brzdy nastoupily do druhé části jako vyměněné, velký důraz a tlak do branky přinesl ovoce již za tři minuty, Tichý se prosadil ranou z půlky a stav byl rázem jen o jednu branku. Ještě veseleji mohlo být o pár okamžiků později, Miklík zahrál rukou a Lípě se naskytla další možnost přesilové hry, několik zajímavých pokusů však cestu do branky nenašlo.

Vyrovnání nakonec přišlo, Slaný po přiklepnutí Mlejnka trefil z půlky přesně, 4:4. Obrovský tlak České Lípy však končil jen tyčích Sekaninovy branky, Vnuk je orazítkoval dvakrát, Jirsa jednou. Znojmo v průběhu třetiny ustoupilo z aktivní hry a spíše čekalo na brejky, jeden z nich pak v polovině třetiny proměnil Kucharič a FBC musel opět dotahovat.

Třetí část se bohužel podobala té druhé, ihned po nástupu se prosadil Slaný, když prošel přes celou znojemskou formaci a střelou do šibenice nedal Sekaninovi šanci. Jenže opět zafungovala obehraná písnička, místy až drtivý tlak Lípy, neskutečné množství zahozených šancí a na druhé straně jednoduchý brejk, který opět proměnil Kucharič.

Znojmo se však mohlo radovat nejen ze vstřelené branky ale i z laciné přesilovky, kterou daroval Motejzík, když reklamoval faul, po němž následoval rychlý kontr Moravanů. FBC však početní situace zvládá většinou s přehledem a Slaný v oslabení přidal další tyčku. Ihned po přesilovce se neujala Mlejnkova šance, ten netrefil z voleje prázdnou branku a po něm ani únik Slaného a Motejzíka změnu skóre nepřinesl.

Obrovské šance si připsali Merlíček, Novák a Tichý, ale vše skončilo na výborném Sekaninovi. Více radosti přineslo až vyloučení Furdana.

Přesilovkový zámek sice nebyl tak jistý jako v předchozích početních výhodách, ale i tak se Lípa dočkala: Tichý tradiční ranou srovnal na 6:6 a začínalo se znovu. Lípa mohla jít i rychle do vedení, Marhan však trefil jen tyč prázdné branky. Ve velkém tlaku ale přišla zbytečná chyba, Tichý z pozice posledního nastřelil jen prvního hráče před sebou a rychlý brejk zakončoval Salaba.

Dvě minuty před koncem českolipská power - play kýžené vyrovnání nepřinesla, protože Vondráček z úhlu netrefil prázdnou branku, a Znojmo se tak mohlo radovat z vítězství 7:6.

Branky: 2. Jan Merlíček, 16. Štěpán Slaný, 24. Milan Tichý, 27. Štěpán Slaný, 42. Štěpán Slaný, 55. Milan Tichý - 1. Jiří Salava, 2. Petr Sláma, 6. Vít Bárta, 6. Jiří Salava, 30. Tomáš Kucharič, 46. Tomáš Kucharič, 58. Jiří Salava. Rozhodčí: Miroslav Kulhánek Petr Michálek. Vyloučení: 2:3; využití: 2:0. Diváků: 169.

Střelec první českolipské branky Merlíček bojuje s Jedličkou a Bártou.