Veleúspěšné víkendové 10. kolo ve 2. lize futsalu zažily oba českolipské celky, které se představily na domácí palubovce. V sobotu tým F.A. Zole zdolal nebezpečný FK Boca Chotěboř, v neděli večer si pak áčko Démonů poradilo s turnovským Dalmachem.

F.A. Zole Česká Lípa - FK Boca Chotěboř 5:2 (3:1)

„Už bylo na čase, abychom konečně doma vyhráli," netajil spokojenost vedoucí mužstva Jiří Ort.

Domácí vstoupili do duelu očividně s větší chutí uspět a po sedmi minutách se mohli radovat již z dvougólového vedení. „Dva rychlé góly nás uklidnily. Nemuseli jsme dotahovat ztrátu a naopak se mohli soustředit na obrannou hru," konstatoval Jiří Ort. Soupeř sice ve 13. minutě snížil, ovšem pět minut nato proměnil desetimetrový kop Vodrážka a „Fazole" šly do kabin s mnohem lepší náladou, než jejich rival.

F.A. Zole Česká Lípa - FK Boca Chotěboř 5:2. Spokojený střelec Havlásek.Po obrátce hostitelé hráli opatrně ze zabezpečené obrany, a i když ji ve 29. minutě překonal Novotný, rázem odpověděl Lukáš Půlpán, jenž po přihrávce od Vodrážky zvýšil na 4:2. Chotěboř měla v posledních minutách zápasu převahu, kterou naštěstí pro F.A. Zole v kontaktní gól nepřetavila, a naopak v poslední minutě ji potrestal znovu Lukáš Půlpán 5:2!

„Nebyl to z naší strany žádný futsalový koncert, ale na to se koneckonců v situaci, v jaké jsme, nehraje. Naším hlavním úkolem je záchrana soutěže a počítají se body, nikoliv umělecký dojem. Hlavně jsem rád i za to, že jsme některým odborníkům, kteří se po prohraném derby vyrojili, ukázali, že se s námi ještě musí počítat," zdůraznil vedoucí českolipského celku, který se v tabulce posunul z 12. na 10. místo.

Jiří Ort zároveň poznamenal, že výhra nad Chotěboří je dílem celého mančaftu. „Byl to kolektivní výkon, kterým se musíme prezentovat v každém z dalších utkání."

Na otázku, zda si myslí, že vítězství hráče psychicky „nakopne", Jiří Ort odpověděl jasně: „Pokud chceme jít tabulkou nahoru, tak nás to prostě nakopnout musí! A jestli to tak bude, uvidíme už příští neděli v Turnově. Týden nato hostíme ústecký Combix. V obou těchto posledních zápasech letošního roku půjde vlastně o 6 bodů, a tak doufám, že je zvládneme."

Branky (asistence): 5. Mitáč (Kubeš), 7. Havlásek (Vodrážka), 18. Vodrážka (pen.), 29. Půlpán (Vodrážka), 40. Půlpán - 13. Kratochvíl (Novotný), 29. Novotný.
Sestava F.A. Zole Česká Lípa: Kluch - Chadraba, Půlpán, Havlásek, Souček, Vodrážka, Burian, Kubeš, Mitáč, Poláček, Brož. Trenér Aleš Černín.

FC Démoni Česká Lípa - Dalmach Turnov4:2 (1:1)

Tři body za vydřené vítězství 4:2 nad Turnovem zhodnotil kormidelník Karel Kruliš následovně: „Zápas jsme zvládli a vyhráli jej, ale s naším předvedeným výkonem spokojený nejsem. Hráli jsme bez pohybu a tentokrát i bez nápadu něco vymyslet," přiznal Kruliš, jemuž v sestavě chyběl kapitán Stanislav Bejda. Ten se totiž podílel na zisku cenných bronzových medailích české reprezentace v roli asistenta trenéra na ME v malém fotbalu, jehož dějištěm byla Černá Hora.

FC Démoni Česká Lípa - Dalmach Turnov 4:2. Kaňkovský gratuluje Kulhovi ke vstřelené brance.Démoni měli v první části mače více za hry, vytvořili si slibné gólovky, ujala se až ta z 15. minuty po individuální akci v podání Bažanta. Za necelé dvě minuty udeřil celek z Českého ráje, konkrétně Krejčík, jenž odražený balón nekompromisně uklidil do Michálkovy šibenice.

O pauze bylo v kabině Démonů znát odhodlání od všech hráčů Turnov porazit. „Kluci strašně moc chtěli vyhrát, jen jim v první půli nevycházela koncovka. Proto jsem je nabádal, ať jsou ve druhém poločase trpěliví, že to tam spadne, což se taky stalo."

Nejprve ve 24. minutě překvapil všechny Jäger střelou z poloviny hřiště a domácí vedli 2:1. Optická převaha Démonů nabírala na obrátkách a vyvrcholila po půl hodině hry díky nekompromisní střele Michala Kulhy 3:1.

Turnovští dvě minuty před koncem sáhli ke hře bez brankáře a v čase 38:40 min. snížili, tudíž zadělali na pořádné drama. To se ale nekonalo, neboť Martin Švec využil prázdnoty ve svatyni Dalmachu a uzavřel účet na konečných 4:2. Nic na tom nezměnil ani desetimetrový kop Turnova v poslední sekundě utkání, protože Marek Michálek soupeřovu střelu bravurně vyrazil.

Právě českolipský gólman byl jednou z hlavních opor v bitvě Démů za třemi body. „Je to tak, a já jsem moc rád, že se Márovi daří," uznal trenér Karel Kruliš.

Démoni jsou po deseti kolech nadále na druhém místě se 24 body, ale jen díky horšímu skóre před Indossem z Plzně. Dosud vedoucí Gardenline Litoměřice bude svůj zápas s Malibu Ml. Boleslav dohrávat až 19. prosince.

Branky: 15. Bažant (Jäger), 24. Jäger, 31. Kulha (Kaňkovský), 40. Švec - 17. Krejčík, 39. Hurt (Pařízek).
FC Démoni Česká Lípa: Michálek - Kaňkovský, Synek, Demke, Jäger, Švec, Kulha, Paleček, Bažant, Mikysa, Žďánský. Trenér Karel Kruliš.

Další výsledky 10. kola:

Benešov - Jablonec 11:6 (3:4)
Ústí nad Labem - Plzeň 1:7 (1:4)
Písek - Radobýl Litoměřice 6:4 (1:3)

2. futsalová liga - západ.

Příště se hraje:Dalmach Turnov - F.A. Zole Česká Lípa (neděle 7. prosince od 19.00)
GMM Jablonec - Démoni Česká Lípa (neděle 7. prosince od 19.00)
TEX-COLOR Písek - Arsenal Benešov
Malibu Mladá Boleslav - Radobýl Litoměřice
GL Litoměřice - INDOSS Plzeň
Boca Chotěboř - COMBIX Ústí nad Labem