Hezky vyrovnané je čelo tabulky 2. ligy futsalu po posledním letošním dějství. Vždyť rozdíl mezi dosud vedoucím Olympikem Mělník a šestým F.A. Zole Česká Lípa jsou pouhé čtyři body!

A právě českolipští „Kluci z lusku" si v pátek večer vyšlápli na druhý COMBIX Ústí n. L., kdy ho na jeho palubovce obrali o všechno! „Jeli jsme do Ústí s obavami, protože nám chyběli tři hráči ze základní sestavy. Zápas rozhodla lepší střelecká produktivita, ale musím uznat, že při nás stálo i štěstí," uvedl po utkání Aleš Černín, kouč F.A. Zole.

Roli favorita potvrdili Démoni, kteří v českolipské hale nedali šanci hráčům mužstva Gardenline Litoměřice a vyprovodili je domů vysokou porážkou 9:2.

COMBIX Ústí nad Labem - F.A. Zole Česká Lípa 3:4 (0:2)

Hostům chyběli zranění Havlásek, Vojtěch Brož a kvůli zaměstnání i Vodrážka. Soupeř avizoval, že bude v plné síle, a tak jsme si vysoké cíle rozhodně nekladli. Naštěstí šla forma týmu po vyhraném derby rapidně nahoru a toto utkání kluci zvládli," těšilo vedoucího mužstva Jiřího Orta.

Ke třem bodům výrazně přispěl Martin Válek, jeho úvodní dvě branky byly pro domácí hráče studenou sprchou, a když po obrátce hosté zvýšili už na 4:0, Ústečané nechápali. Zbraně ale nesložili a závěrečným náporem snížili na 3:4.

„Naštěstí už srovnat nestihli," podotkl s úlevou Jiří Ort. „Vynikající výkon vedle Martina Válka, který si zapsal hattrick, podal Honza Chadraba, jenž domácí totálně vychytal. Velmi spokojeni jsme se zapojením Lukáše Kubeše. Ten prokazuje svoji kvalitu a je velice platným hráčem, ale samozřejmě pochvalu si zaslouží všichni. Škoda, že je před námi přestávka, protože jsme v laufu, ale na druhou stranu se vylížeme ze šrámů a pak třeba budeme ještě silnější," věří Ort.

Branky a nahrávky: 32. Krok (Friedl), 34. Krok (Martínek), 37. Paseka (Friedl) - 2. Válek (Burian), 6. Válek (Mitáč), 22. Válek (Kubeš), 26. Půlpán (Šídlo).

Sestava COMBIX Ústí nad Labem: Bakiu (Vobecký) - T. Friedl, Betyár, Chrudimský, Hajas - Demčenko, Krok - Černohorský, Martínek (8. Paseka, 31. Vošahlík). Trenér: Milan Novák.

Sestava F.A. Zole Č. Lípa: Chadraba - Půlpán, Kubeš, Kočí, Šídlo - Burian, Z. Brož - Válek, Mitáč. Trenér: Aleš Černín.

FC Démoni Česká Lípa - Gardenline Litoměřice 9:2 (3:1)

FC Démoni Česká Lípa - Gardenline Litoměřice 9:2.Vysoká výhra domácích se zpočátku nerodila snadno. Poslední celek tabulky bojoval, v 7. minutě srovnal na 1:1, teprve až když Milan Soukup proměnil penaltu a hned za minutu zvýšil na 3:1, se Démoni uklidnili. Po pauze si kanonýr Soukup vystřihl svůj hattrick a domácí vedli o tři góly.

„Pak nastalo naše uspokojení z výsledku, soupeř z penalty snížil na 4:2 a začal hrát power play. Naštěstí tuto fázi nezvládl a my své skóre navyšovali až na konečných 9:2," zhodnotil povinné vítězství svého týmu trenér Karel Kruliš.

„Jsem rád, že jsme zápas s nevyzpytatelným protivníkem zvládli, protože po dvou prohrách po sobě už jsme potřebovali bodovat. A protože naši konkurenti, Mělník a Ústí, prohráli, tak jsou to velmi cenné body a jarní boje o postup do první ligy budou velice zajímavé," dodal kouč Kruliš s tím, že ani Démoni se případnému postupu a návratu zpět mezi futsalovou elitu bránit nebudou.

„Chci poděkovat všem našim hráčům a fanouškům za podporu a přeji jim klidné a pohodové vánoční svátky," zakončil své hodnocení lodivod Démonů.

Branky a nahrávky: 6. Haviar (Paleček), 12. Soukup z pen., 13. Soukup (Bejda), 24. Soukup (Haviar), 29. Kulha (Demke), 34. Bejda (Kulha), 38. Bejda, 38. Soukup, 40. Demke - 7. Marič (Tichý), 25. Tichý z pen. Rozhodčí: Kresta, Čurda. ŽK: Plochý - Fadler, Písař. ČK: 40. Trnka (Litoměřice). Diváci: 60.

FC Démoni Česká Lípa: Plochý - Bejda, Kulha, Bečvařík, Soukup, Demke, Paleček, Mikysa, Haviar, Heřmánek. Trenér: Karel Kruliš.

Gardenline Litoměřice: Marek - Čámský, Hranička, Pešír, Marič, Kyzlík, Tichý, Fadler, Trnka, Písař. Trenér: Miloš Náprstek.

Zbývající výsledky 2. ligy:

Mělník - Turnov 3:4 (1:3)

CF Litoměřice - Slavia Liberec 2:7 (1:3)

Chotěboř - Kadaň 8:2 (3:1)

Písek - Benešov 3:4 (3:1)

Druhá liga bude pokračovat ve dnech 10. - 12. ledna. Démoni pojedou do Kadaně, celek F.A. Zole změří síly v Lovosicích s domácím Gardenline Litoměřice.

TABULKA

2. liga futsalu.