Vidina postupu do nejvyšší soutěže v republice Chance futsal ligy se Démonům rozplývá. Českolipský celek totiž prohrál v pátek na palubovce prvního celku tabulky 2. ligy (západ) vysoko 2:9 a na vedoucí duo této skupiny ztrácí už plných osm bodů.

Nepodařilo se zabodovat ani týmu F.A. Zole, který hostil litoměřické mužstvo Gardenline, jemuž podlehl 3:4.

Indoss Plzeň - FC Démoni Česká Lípa 9:2 (5:1)

Po počátečním oťukávání se brankostroj Západočechů rozběhl v 5. minutě, kdy se poprvé trefil nejlepší hráč domácích Vnuk. Ještě při témže střídání se prosadil o pár vteřin později Filinger a na ukazateli svítilo skóre 2:0. V 9., resp. 12. minutě se o osudu zápasu rozhodlo. Nejprve po kombinaci udeřil Mižár, poté dal na 4:0 Koc.

A na konci poločasu zvyšoval opět Vnuk, který si nejprve povodil obránce Lípy a celou akci zakončil přelobováním brankáře Marka Michálka. Pár vteřin před koncem 1. půle se dočkali také Démoni. Konkrétně Kubelka, který potrestal netaktickou rozehrávku domácích hráčů a snížil 5:1.

Druhý poločas pokračovala aktivní hra Indossu a výsledkem byly další tři branky v síti Lípy. Poté proměnil penaltu hostující Kubelka, ale závěrečné slovo si vzal Vitouš, jenž uzavřel skóre na konečných 9:2.

Ohlasy po utkání

Domácí trenér Petr Kučera: „Hráče musím do jednoho pochválit. Tento důležitý zápas jsme měli od začátku do konce pevně ve svých rukách a hosté můžou být rádi, že si neodvezli daleko větší debakl."

Prezident FC Démoni Jiří Šubrt: „Tentokrát jsme na soupeře neměli. Sice nám v sestavě chyběli Synek, Buryán a Švec, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Domácí byli lepší, živější. My jsme se touto porážkou zřejmě již připravili o přímý postup do první ligy, ale budeme bojovat až do konce soutěže."

Českolipští v dalším kole přivítají Bocu Chotěboř (pátek 23. ledna). Za Démony již nastoupí Jiří Štajner, velmi známá fotbalová ikona, bývalý český reprezentant a miláček nejen českých fanoušků.

Na toto utkání, které začne ve 20.30 hodin, přijede i štáb České televize z programu ČT Sport!

Branky: 5. Vnuk Tomáš (Filinger Jaroslav), 6. Filinger Jaroslav (Vnuk Tomáš), 9. Mižár Jakub (Vnuk Tomáš, Filinger Jaroslav), 12. Koc Václav (Štrajt Michal, Vitouš Ondřej), 16. Vnuk Tomáš (Mižár Jakub), 26. Filinger Jaroslav (Vnuk Tomáš), 27. Filinger Jaroslav (Vnuk Tomáš, Štrajt Michal), 33. Vnuk Tomáš (pen.), 37. Vitouš Ondřej - 20. Kubelka Matouš (Bejda Stanislav), 34. Kubelka Matouš (10 m kop). Rozhodčí: Matyš Jakub, Kaštánek Libor.

F.A. Zole Česká Lípa - Gardenline Litoměřice 3:4 (3:3)

F.A.Zole v žádném případě nebyly favoritem zápasu a od třetí minuty prohrávaly, protože první branku Gardenline zaznamenal hráč se slavnou fotbalovou minulostí, Tomáš Pešír. Domácí však odpověděli aktivní hrou a v páté minutě góly Havláska a Půlpána strhli vedení na svou stranu. O tři minuty později vyrovnal za hosty Čámský.

F.A. Zole Česká Lípa - Gardenline Litoměřice 3:4. Volf (Litoměřice - vlevo) se snaží zablokovat střelu Vodrážky.Za další minutu ale domácí brankář Chadraba dlouhým vyhozením vyslal do útoku Půlpána, který namísto přihrávky na nabíhající spoluhráče zvolil ránu pod břevno 3:2. Poté se šance střídaly na obou stranách a několikrát míč zastavila tyčka. Teprve v devatenácté minutě vyrovnal Pešír, jenž zejména kolem pokutového území hrál velice aktivně a často se pokoušel o střelbu. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 3:3.

Zkraje druhého poločasu měli mírnou převahu hosté, ale Chadraba jejich pokusy spolehlivě likvidoval. Až v pětadvacáté minutě nestačil na střelu Tichého. Následně F.A.Zole získaly převahu a jejich úsilí se ke konci zápasu ještě stupňovalo. Slibné šance neproměnili Brož, Půlpán ani Burian. Havlásek trefil břevno.

Na hostech byla znát obava o výsledek, která vedla k nedovoleným zákrokům. Po jejich šestém faulu kopali domácí penaltu, ale Vodrážka neskóroval. Navzdory hře bez brankáře F.A.Zole už nedokázaly vyrovnat a zápas skončil 3:4.

Domácí se po delší době ukázali před vlastními fanoušky v dobré světle a diváci je po zásluze odměnili potleskem, třebaže všechny body získalo favorizované mužstvo Gardenline.

Příští domácí zápas českolipské Fazole sehrají 6. února a jejich soupeřem bude další celek z Litoměřic, CF Radobýl, který se momentálně nachází na posledním místě tabulky, jen jednu příčku pod „Fazolemi." Půjde tedy o hodně a lze očekávat vypjatou futsalovou bitvu.

Branky: 5. Havlásek, 5. Půlpán, 9. Půlpán - 3. Pešír, 8. Čámský, 19. Pešír, 25. Tichý.
F.A.Zole Česká Lípa: Chadraba - Půlpán, Havlásek, Poláček, Brož V., Šídlo, Kotek, Burian, Lebduška, Vodrážka, Kluch.
Gardenline Litoměřice: Mikoláš - Chrobák, Volf, Blažek, Tichý, Hranička, Tomášek, Pešír, Čámský.