Derby nezná favorita. Přesně to se potvrdilo v 11. kole druhé ligy futsalu na palubovce nové sportovní haly nedaleko řeky Ploučnice v České Lípě.

Domácí Démoni hostili papírově slabší celek českolipského oddílu F.A. Zole v českolipském derby jedenáctého kola 2. ligy futsalu. Kluci z lusku, jak se sami nazývají, zvítězili v sobotu večer 7:5, náskok svého městského rivala stáhli na jeden bod.

FC Démoni - F.A. Zole 5:7 (1:3)

Démoni vstoupili do zápasu lépe, vedli 1:0, jenže tým F.A. Zole skóre otočil a o přestávce se radoval z výsledku 3:1.

Avšak svěřenci trenéra Karla Kruliše zbraně nesložili, po pauze dokonce vyrovnali na 3:3, ale pověstný vaz jim zlomil téměř vlastní gól, který inkasovali při střele Lukáše Půlpána, jež se odrazila od zad Stanislava Bejdy do sítě. A když pak byl vyloučený brankář Michálek (Démoni) a domácí celek náhradního gólmana neměl, musel jít do brány útočník Milan Soukup.

„Fazole měly štěstí, šly k němu naproti a vyplatilo se jim to.Takže mi nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat," řekl Českolipskému deníku kanonýrMilan Soukup. Co podle něj o výsledku rozhodlo?

„Byly to dvě věci. Zaprvé nešťastný vlastní gól na 3:4 a zadruhé to, že nám rozhodčí vyloučili Kaňkovského a pak brankáře Michálka. Nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější."

A co na derby říkali kouči obou mužstev?

„Byl to zápas, který se nám nepovedl. Trochu jsme prospali první poločas, v němž jsme šli do vedení, ale potom se už k ničemu nedostali a soupeř nás třikrát potrestal," zhodnotil první polovinu derby Karel Kruliš, kormidelník FC Démoni, který o druhém poločase řekl: „Ve vlastním oslabení při vyloučení Kaňkovského jsme dokázali vyrovnat na 3:3, ale co se nestalo: z velké dálky vystřelil Půlpán a dali jsme si vlastní gól. Nám pak už nezbývalo nic, než hru znovu otevřít, což bylo osudné, protože po druhé žluté musel do sprch gólman Michálek a do branky šel Míla Soukup. A z desetimetrového kopu padl další gól do naší sítě, takže bylo po zápase. Musím ale konstatovat, že Fazole vyhrály zaslouženě, byly hladovější po výhře."

Trenéři Fazolí se radují z branky.Jiří Ort, kouč a vedoucí mužstva F. A. Zole nemohl a ani nechtěl tajit nadšení: „Před derby se hodně mluvilo o tom, že jsme outsideři a že utkání bude v podstatě o výši skóre ve prospěch Démonů. To nás hodně motivovalo, proto jako rozhodující moment považuji týmový výkon a především naši obrovskou touhu a hlad po vítězství. Důležité bylo také nasazení Lukáše Kubeše, který odehrál velmi kvalitní zápas a splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Chtěli jsme soupeře překvapit a snad se nám to povedlo."

Podle Jiřího Orta se jednalo o velice kvalitní zápas. „Skvělé tempo, mimořádné nasazení, silné emoce, góly, prostě ideální kombinace pro derby," přitakal lodivod Ort a pokračoval: „Do druhé části nastoupil soupeř aktivněji, začal hrát power play. Musím říct, že tuhle činnost hrají Démoni asi nejlépe ze všech týmů ve 2. lize, a proto i zaslouženě vyrovnali na 3:3. Naštěstí jsme hned po rozehře znovu přidali další gól, který podle mě rozhodl o vývoji celého zápasu. Pak už jsme si jejich hru bez brankáře pohlídali a navyšovali skóre. Naše vítězství je zcela zasloužené a ještě jednou bych chtěl celému našemu mužstvu poděkovat za skvěle odvedenou práci. Dík patří samozřejmě také fanouškům, v čele s partnerským klubem z Holan."

Branky (asistence): 11. Buryán (Bejda), 26. Soukup (Kaňkovský), 34. Soukup (Šindelář), 38. Soukup (Buryán), 40. Soukup (Šindelář) - 13. Šídlo (Kubeš), 18. Válek (Vodrážka), 20. Brož Zdeněk (Brož Vojtěch), 34. Půlpán (Kubeš), 36. Kubeš (Brož Vojtěch), 37. Brož Vojtěch, 39. Kubeš. Rozhodčí: Trlida, Ježek. ŽK: Kaňkovský, Michálek - Z. Brož, Kubeš. ČK: 34. Kaňkovský, 39. Michálek (oba Démoni). Diváci: 350.

Démoni: Michálek - Bejda, Kaňkovský, Šindelář, Kulha, Buryán, Bečvařík, Soukup, Paleček. Trenér: Karel Kruliš.

F.A.Zole: Chadraba - Vodrážka, Brož V, Kočí, Šídlo, Půlpán, Burian, Brož Zd., Mitáč, Válek, Kubeš. Trenér: Jiří Ort.

2. liga futsalu.