Pro Démony je porážka 3:8 od Jablonce potupnější o to víc,  zvláště poté, co dosud vedoucí celek Gardenline Litoměřice padl doma ve šlágru s Indossem Plzeň.
„Výhra Plzně nám měla pomoct k tomu, abychom se se soupeři bodově srovnali. Ale nestalo se, protože jsme zaváhali, což budeme jen těžko dohánět," netají zklamání kormidelník českolipských Démonů Karel Kruliš.

Rozladění panovalo také v kabině týmu F.A. Zole Česká Lípa po duelu v Turnově.
Aby také ne. Hosté totiž po pěti minutách hry vedli už 3:0 a vše nasvědčovalo tříbodovému zisku  „Kluků z lusku" od Ploučnice. Jenže jejich totální kolaps ve druhém poločase znamenal, že hosté odjeli domů s prázdnou bodovou „nádrží".

„Je to obrovské zklamání…  Ze zápasu jsme odjížděli velice rozladění, a to především  z našeho výkonu ve druhém poločase, kdy rozhodla bohužel naše nedisciplinovanost při dodržování herního systému a řada individuálních chyb," prohlásil kouč Aleš Černín.

TJ FC Dalmach Turnov – F.A. Zole Česká Lípa 7:4 (2:4)

Hosté z České Lípy zahájili utkání koncentrovaným výkonem podpořeným velice dobrou agresivní útočnou hrou. Tím soupeře v úvodu zaskočili a po  pěti minutách vedli 3:0. Navíc si stále vytvářeli nebezpečné gólové příležitosti, které bohužel v této fázi utkání neproměnili.  Dobrou hru „Fazolí" však přibrzdila jejich nedisciplinovanost, kdy se po zbytečných  třech útočných faulech dostali na 5 chyb, což ve futsale znamená devítimetrový kop při každém dalším faulu. Ten soupeři hned vzápětí nabídli svou šestou chybou, naštěstí Turnov této výhody ještě nevyužil.  Nicméně další průběh hry tím byl velice ovlivněn, což se projevilo soupeřovými dvěma góly při nedostatečně agresivním bránění. Českolipští  však na to ještě dokázali zareagovat krásnou individuální akcí v podání Kubeše, který uzavřel poločasové skóre na 4:2 z pohledu „Fazolí".
Do druhé půle však hosté nastoupili jako vyměnění. Řadou individuálních chyb a zlou  defenzivní hrou umožnili soupeři během 2 minut vyrovnat, čímž Dalmach motivovali k velice dobrému výkonu a celkovému obratu hry i skóre. Skóre tak postupně narůstalo, až se zastavilo na konečných 7:4.
„Kluci z lusku"  proto  odjížděli  z Českého ráje velice zklamaní.
„Já jsem sice na zápase přímo v Turnově nebyl, ale  podle toho, co mně do telefonu říkal trenér Aleš Černín, tak to   zklamání je velké a oprávněné," uvedl vedoucí mužstva Jiří Ort.
„Nezbývá nám nic jiného,  než pokračovat v dosavadní tvrdé práci na trénincích a z těchto promarněných utkání se dostatečně poučit," konstatoval Aleš Černín.

Branky: 15. Šulc (Hurt), 16. Krejčík, 21. Kalousek (Daniel), 23. Krejčík (Koubus), 28. Kalousek (Koubus), 33. Vitek (Šulc), 38. Daniel – 3. Vodrážka (Souček), 4. Brož (Mitáč), 5. Havlásek (Vondrážka.), 18. Kubeš (Poláček).
F.A. Zole Česká Lípa: Kluch  –  Poláček, Havlásek, Kočí, Půlpán, Vodrážka, Souček, Burian, Kubeš, Brož, Mitáč. Trenér Aleš Černín.

FK GMM Jablonec n. N.  –  FC Démoni Č. Lípa 8:3 (3:1)

Hostující celek zahájil zápas slibně, od 5. minuty zásluhou Martina Švece šel do vedení. Za necelou minutu  srovnal na 1:1 Hanould, k němuž se odrazil míč. „Přizpůsobili jsme se soupeřovi, což bylo špatně, ale včas jsme zareagovali a zase dostali hru pod naši kontrolu," popisoval průběh první půle trenér Kruliš.   „Jenže pak začaly úřadovat nastřelené tyčky a hlavně výborný jablonecký gólman Vykoukal. Právě on držel svůj celek ve hře.  A když se ke slovu dostalo pravidlo nedáš – dostaneš, šli jsme do kabin s dvougólovým mankem."
O přestávce byl úkol Démonů jasný: co nejdříve vstřelit kontaktní gól a ovládnout zbytek utkání.
„To se nestalo, naopak  hned po minutě jsme inkasovali čtvrtou  a po nějaké době i pátou branku. To už jsme byli hodně dole, což se na našem výkonu projevilo," dodal trenér Démonů, kteří  měli  na to, aby náskok soupeře několikrát snížili. To by ale museli své tutovky proměnit Karel Kaňkovský nebo Martin Švec.
Jablonečtí za stavu 6:3 přidali dva góly v poslední minutě Krejčím a Kovaříkem.
„Dnes musím přiznat, že Jablonec vyhrál zaslouženě.  Dostali jsme lekci z produktivity, protože takových šancí si vytvořit a nedat góly, je trestuhodné," konstatoval kouč Kruliš a na otázku Deníku, zda   zbytečná porážka nezanechá na hráčích  psychickou újmu, odvětil: „To uvidíme už v sobotu,  kdy zajíždíme opět na půdu těžkého soupeře do Písku, který  bývá doma vždycky v plné síle."

Branky: 6. Haunold, 10. Bláha, 13. Kovařík, 21. Bernát, 26. Vaněk, 32. Haunold, 40. Krejčík, 40. Kovařík – 5. Švec, 27. Staněk, 34. Staněk.
FC Démoni Česká Lípa: Michálek – Kaňkovský, Staněk, Jäger, Švec, Paleček, Žďánský, Bejda, Demke, Buryán. Trenér Karel Kruliš.

Zbývající výsledky

Gardenline LTM – Plzeň 3:6
Písek – Benešov 9:2
Chotěboř – Combix Ústí 8:2
Malibu MB – Radobýl Ltm 4:3

Tabulka po 11. kole

1.    INDOSS Plzeň           64: 26      27
2.    GL Litoměřice            73: 43      24
3.    Démoni Č. Lípa          73: 44      24
4.    Malibu Ml. Boleslav    45: 33      23
5.    GMM Jablonec           66: 58      17
6.    Boca Chotěboř          60: 43      16
7.    TEX-COLOR Písek      58: 73     15
8.    Arsenal Benešov        40: 62     11
9.    Dalmach Turnov         46: 54     10
10.    Radobýl Litoměřice  42: 78      9
11.    F.A.Zole Č. Lípa         35: 63      8
12.    COMBIX Ústí n. L.     56: 81      6