Účast přes 224 běžců všech kategorií byla velice solidní a počasí pořadatelům z domácího Klubu Biatlonu K. Šenov přálo.

„Poděkování patří ZŠ a MŠ K. Šenov Prácheň za poskytnutí zázemí pro pořádání závodu, dále Městu Kamenický Šenov za finanční zajištění závodu, ale i za osobní účast představitelů města starosty Františka Kučery a pana místostarosty Jecha, kteří nejen pomáhali při startování závodů, ale i při předávání cen nejlepším závodníkům. Děkujeme také Městské policii K. Šenov, která odborně zajišťovala bezpečný průběh závodu. Velký dík patří členům našeho biatlonového oddílu a jejich rodinným příslušníkům, kteří se velice zdatně popasovali s uspořádáním tohoto tradičního běžeckého závodu," nešetřil slovy díků předseda oddílu Jan Půlkrab.

V běhu na 10 km zvítězil Ondřej Petr (Haven Team Nový Bor) v čase 36:19 min., druhý byl Petr Cmunt (Jiskra Nový Bor) 36:31 min., třetí doběhl Tomáš Třešňák (AC Česká Lípa) v čase 38:13 min.

Veterány do 49 let opanoval Miroslav Daňko (Multisport) v čase 39:41 min. Ve věkové kategorii do 59 let byl nejrychlejší Petr Charousek (Doksy; 43:12), kategorii mužů nad 60 let ovládl Oldřich Slaměný (Žandov; 48:45).

Mezi ženami vyhrála Laura Matulová (Radeč) 48:21 min., druhá byla Ivana Slaměná (Volfartice; 48:44) a třetí Hana Ehrlichová (Stružnice; 58:03). Ovšem nejrychlejší na této trati byla Tereza Macháčková (Doksy) v kategorii žen nad 35 let čas: 46:13 min.

Na poloviční mílařské trati (5 km) byl nejrychlejší dorostenec Josef Zátka z domácího KB Kamenický Šenov (19:59 min.), mezi ženami pak juniorka Adéla Veselá (AC Česká Lípa; 22:13 min.).

Do prázdnin zbývají ještě dva závody, ten nejbližší, Běh okolo Hvozdu, se připravuje na neděli 21. května.