Oba konečné výsledky 3:0 se můžou zdát jako jednoznačné, ale tak tomu nebylo.

Českolipští nakročili proti jasnému favoritovi v pátek večer po téměř pětihodinové cestě nebojácně a první set prohráli jen těsně až v koncovce. "Měli jsme to celkem dobře rozehrané, ale bohužel, nedotáhli tento set do zdárného konce," řekl v sobotu Českolipskému deníku trenér České Lípy Konstantin Chocholouš. I v dalších dvou sadách pátečního utkání jeho svěřenci odvážně bojovali, nicméně Jihočeši překvapení nepřipustili a po 77 minutách se radovali z vítězství 3:0.

V sobotu od 14.30 nastoupili českolipští volejbalisté ke druhému klání. "Domácí celek předvedl stabilní, tedy velice kvalitní výkon, který předváděl po celou sezonu. My jsme se tentokrát trápili na příjmu a na rozehrávce. Zkoušeli jsme všechno možné, ale Budějovice mají zkušené mužstvo, které si ani druhou výhru nenechalo utéct," uznal lodivod Lokomotivy. Oba duely trvaly 77 minut.

1. zápas: VK EGE České Budějovice - Lokomotiva Česká Lípa 3:0 (23, 18, 21) - hráno 77 minut

2. zápas VK EGE České Budějovice - Lokomotiva Česká Lípa 3:0 (20, 15, 21) - hráno 77 minut

Odveta se odehraje příští pátek. "Zvu všechny naše fanoušky a příznivce volejbalu na domácí utkání proti Budějovicím, a to 10. února od 18 hodin ve sportovní hale v Novém Boru. Budeme se snažit ještě Jihočechy potrápit a vybojovat si případný sobotní zápas," slíbil trenér Chocholouš.

Sestava Č. Lípy: Peníška, Bajer, Poživil, Špringl, German,Vobr, Pudil, Pekárek, Kotyza, Žáček, Démar, libero: Steffan. Trenér Chocholouš.