Od čtvrtka 22. října platí v České republice kvůli pandemii nového typu koronaviru přísnější opatření. Nařízením vlády došlo mimo jiného k omezení pohybu. Právě z tohoto důvodu nemohou amatérští sportovci využívat venkovní sportoviště. Vyplývá to z výkladu Národní sportovní agentury. „Je možné, aby venkovní sportoviště byla v provozu. Ale není možné, aby byla venkovní sportoviště využívána amatérskými sportovci, jelikož pohyb je omezen tak, že není dovolena cesta do venkovního sportoviště,“ stojí v prohlášení na internetových stránkách Národní sportovní agentury.

Například fotbalisté Lokomotivy Česká Lípa nebo členové klubu Sport Relax trénovali podle přísných pravidel do poslední možné chvíle. „Společně jsme nastartovali skvělé tréninky venku a jsme nesmírně rádi, že jste je využívali,“ stojí na facebookových stránkách karatistů.

V současné době se musí amatérští sportovci řídit výrazným omezením. „Je možné sportovat v přírodě a parku, tedy také doprava do přírody a parku. Není možné trénovat v přírodě nebo parku ve více než dvou osobách s výjimkou členů jedné domácnosti,“ uvedla Národní sportovní agentura na svém oficiálním webu.