Pražané vedli už 4:0, Českolipští však předvedli vynikající třetí třetinu, ve které málem dotáhli zápas do prodloužení. V závěru to zkoušeli v šesti bez brankáře, vyrovnání se tak nedočkali a domů se vrací s prázdnou.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře a zase měli slabou první desetiminutovku, kdy nám to tam napadalo. Opět jsme byli bezzubí v zakončení a to nás dohnalo. Dobrá třetí třetina, kdy jsme se vyhecovali a zahráli dobrou přesilovku, už nás bohužel nezachránila,“ litoval porážky Ladislav Pekárek, českolipský útočník.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

Pro domácí hráče jde o klíčovou výsledek, kterou si pojistili desátou příčku tabulky. Navíc se bodově dotáhli právě na Českou Lípu a zbytek základní části rozhodně bude pro oba týmy ještě napínavý. K vinohradskému vítězství významně přispěli bratři Gärtnerové – Daniel dvěma góly s jednou asistencí a Tomáš bilancí 1+1.

Severočeši jsou v tabulce devátí (tabulka Superligy ZDE) a bedlivě budou sledovat také výsledky aktuálně jedenáctého celku Black Angels. Ten na Lípu ztrácí pět bodů, má ale zápas k dobru.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:4 (3:0, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 6. D. Gärtner, 12. Ja. Procházka (P. Hájek), 12. D. Gärtner (T. Gärtner), 30. D. Gärtner (T. Gärtner), 43. Pergler (Bajko) – 41. Krajcigr, 42. Pšenička (Křenek), 51. Křenek (Kopič), 56. Pekárek (Trčka).

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Mlejnek, Seibert, Stárek, Slaný, F. Šedivý, Křenek – Dzierža, Pekárek, Vavruška, Trčka, Kouba, Pšenička, Jirsa, Kopič, Krajcigr (C), Štěrba.