Atletická hala v pražské Stromovce patřila vícebojařům a chodcům, neboť se zde konalo halové mistrovství ČR.

Kvalitních závodů se zúčastnily více jak dvě stovky závodníků z celé republiky. Vrcholem klání byl výkon Romana Šebrleho z Dukly Praha, který vytvořil třetí nejlepší letošní světový výkon roku.

Neztratila se ani skupinka devíti borců AC Česká Lípa, která ziskem jedné medaile obstála. „I vzhledem k tréninkovým podmínkám, které u Ploučnice jsou, musíme být s výkony i umístěním v silné konkurenci spokojeni,“ říká trenér mládežníků Jaroslav Hochmut.

Oddílové rekordy

Hned v úvodu soutěže padly dva oddílové rekordy AC Č. Lípa. Zasloužila se o to žákyně Iva Reicheltová, která výkonem 2914 bodů skončila na 8. místě. Pomohl jí k tomu nový osobní rekord ve vrhu koulí 9,98 m. Šestnáctá byla cvikovská Michaela Sejkorová, jež získala 2715 bodů, a nebýt kolize na překážce, mohla na tom být výsledkově lépe. Na 23. místě skončila Martina Kostenková (2415 bodů) ze Cvikova.

O druhý oddílový rekord se postarala dorostenka Gabriela Daníčková. K zisku 3029 bodů jí pomohl také osobní rekord ve vrhu koulí (10,25 m) a skok vysoký (157 cm), takže nakonec brala 11. místo. Dorostence Barboře Vachtové pětiboj nevyšel podle představ: výkon 2575 bodů a 17. místo je za očekáváním.

K žákovskému sedmiboji nastoupil Radek Bekr, který si při svém prvním startu počínal velmi slušně a 13. místo může být jeho odrazovým můstkem k lepším výkonům. Patnáctý skončil Tomáš Dostál ze Cvikováčku Cvikov.

Suverenita Jandy

V kategorii žen obsadila desáté místo Kamila Ajšmanová (2579 bodů), v mužích startoval cvikovský Jakub Janda a v těžké konkurenci si nevedl vůbec špatně. Zisk 5004 bodů a 10. místo jej řadí mezi českou špičku. „Jeho nový osobní výkon ve skoku do výšky 205 centimetrů, to je ve vícebojařské soutěži naprostá suverenita,“ zdůrazňuje s uznáním trenér Hochmut.

Úspěchy se očekávaly i na chodeckých tratích. Nejúspěšnější závodnicí AC se stala Adéla Frydrychová, která vybojovala v chůzi na 3 km bronzovou příčku v novém oddílovém rekordu 14:24 minuty. Další její kolegyně skončily shodně na 6. místě: juniorka Jana Nováková a žákyně Christina Černá; osmá byla ještě Gabriela Coubalová.

Své suverénní postavení v chůzi potvrdili borci z Jiskry Nový Bor. Parta kolem trenéra Petra Choděry přivezla dvě medaile a dvě čtvrtá místa. Stříbro brala Olina Půčková a bronz Barbora Havranová, (obě juniorky). Nepopulární 4. místa získaly Lucie Nováková a Viktorie Michutová.

„Po vydařeném mistrovství následuje tento víkend další šampionát, a to jednotlivců dorostu a v juniorských kategoriích, kde se dají očekávat další úspěchy,“ věří předseda AC Roman Málek, jenž připomněl, že nejmladší žactvo zabojuje v jablonecké hale o krajské medaile.

Miloslav Sviták