Na překrásném stadionu se utkala družstva Saska, Dolního Slezska a Libereckého kraje, přičemž v každé disciplíně startovaly vždy dvě závodnice z jedné oblasti. Při disciplínách byl velkým handicapem silný vítr a zima, ale na některých výkonech to nebylo znát.

Po slavnostním nástupu se rozběhly disciplíny; jako první vstoupila do soutěže ve skoku vysokém věčně usměvavá Gabriela Daníčková, která si v deštivé atmosféře vedla náramně dobře: skočila 150 cm a získala první body za 4. místo.

V běhu na 300 m si se silným protivětrem nelámala hlavu Barbora Vachtová, jež si zaběhla v těžkých podmínkách osobní rekord (43,44 s.) a získala krásné 3. místo, hned za německými závodnicemi.

Poté hned nastoupila na hod oštěpem, ten jí nevyšel podle představ a skončila na 6. místě. V běhu na 2 km se blýskla nečekaným 2. místem Tereza Hrochová, když ji o vítězství připravila německá závodnice. Rychlý běh na 800 m neseděl Janě Trčové (2:44 min.), ale zisk 4. místa je příslibem do dalších závodů.

Poslední disciplínou byl chodecký závod na 3 km, kde jednoznačně zvítězila Adéla Frydrychová (15:58 min.), čímž získala další body pro družstvo.

Mezi chlapci závodil jediný českolipský atlet, a to Patrik Stupka. V běhu na 300 m překážek a hodu oštěpem skončil shodně na 5. místě.
„Všichni českolipští závodníci na mezinárodním klání získali vedle svých umístění především cenné zkušenosti, což nás ohromně těší,“ pochlubil se trenér Jaroslav Hochmut.