A právě Českolipští výrazně pomohli liberecké výpravě k historickému 1. místu!

V hlavním městě se sešla téměř celá žákovská špička vítězů MČR a reprezentantů, takže o kvality výkonů nebylo nouze, i když zrovna v tomto období probíhá kondiční příprava a většina závodníků ještě není zcela „rozehřátá". Českolipskou atletiku zastupovali Radek Bekr, Šárka Kalvová, Daniela Bendová, Ivana Reicheltová a Patricie Malá

„Za každé společné družstvo starších žáků a žákyň startovali v každé disciplíně pouze dva závodníci a 1 štafeta, proto nás velice těší, že byli právě naši závodníci na toto utkání vybraní," netajil spokojenost trenér Jaroslav Hochmut, který poznamenal, že do bodového hodnocení se započítávalo prvních 14 závodníků z 28 startujících v každé disciplíně.

„A naši svěřenci v těchto disciplínách výrazně pomohli."

Šárka Kalvová v osobním čase v běhu na 300 m (43,25 s.) obsadila 7. místo a na závěrečném úseku štafety na 6x 200 m zvítězila. Radek Bekr nastupoval v běhu na 1 km. „Nebýt přepáleného začátku, mohl být jeho výsledný čas ještě lepší. Ale i tak čas 2:53,06 minuty je jeho novým osobním rekordem, za který získal 3 body a obsadil 12. místo."

Ve skoku vysokém reprezentovala českolipský AC Patricie Malá. „Patricie se potýkala se špatným rozběhem a skočila jen 145 centimetrů, což stačilo na 16. místo," konstatoval trenér Hochmut s tím, že bodový zisk se podařil také Ivaně Reicheltové ve skoku do dálky. Výkonem 503 cm získala 12 bodů do hodnocení družstva za výborné 3. místo.

Daniela Bendová dostala šanci vybojovat body ve vrhu koulí a v poslední sérii poslala náčiní až do vzdálenosti 11,47 metru. Byl z toho nový osobní rekord a vynikající 4. místo.

„Naši atleti vůbec nezklamali a potvrdili svou nominaci tohoto mezikrajového utkání. Všem závodníkům srdečně gratulujeme," zdůraznil předseda AC Česká Lípa Roman Málek.