Jablonecká hala byla po dva víkendové dny svědkem kvalitních výkonů a závodníků. Muži bojovali o nominaci na mezistátní utkání, v dorostencích se konal útok na český vícebojařský rekord a většina z nich z celé republiky plnila limity na mistrovství ČR ve vícebojích.

První soutěžní den byl ve znamení chodeckých přeborů, delších běhů a úvodní den sedmiboje.

V chůzi si nejlépe vedla Hana Svitáková, která brala na 3 km 2. místo. Bronzovou příčku obsadil Miloslav Sviták st. a Christina Černá. Těsně pod stupni vítězů skončily Alena Svitáková a Nikola Cmuntová.

V delších bězích na 3 km s přehledem zvítězila a výborně prezentovala dorostenka Tereza Hrochová, která se osobním výkonem 10:51,86 min. zařadila mezi velké adepty na republikovou medaili. Na třetím místě doběhla Hana Svitáková. Mezi dorostenci si doběhl pro 2. místo Jan Pavlovec (10:37,41 min.).

Vrcholem víkendového klání byly bezesporu víceboje. V sobotu začaly mužské složky sedmibojem a v neděli ženské složky pětibojem.

Nejlepšího výkonu docílil v mužské kategorii Jaroslav Hochmut, který získal 3748 bodů, i když byl hodnocen jen v šesti disciplínách, jelikož nezdolal základní výšku ve skoku o tyči. Tento nezdar ho připravil o nový oddílový rekord, ale i tak si veze cennou bronzovou příčku. Hned za ním skončil Petr Souček 3725 bodů. Třetí místo si odvezl dorostenec Patrik Stupka v osobním rekordu 3226 bodů a junior Miloslav Sviták 2840 bodů. Mezi žáky skončil na 5. místě Radek Bekr, rovněž v osobním rekordu 3181 bodů.

V pětiboji si bodově nejlépe vedla dorostenka Barbora Vachtová, která výkonem 2887 bodů překonala osobní rekord o téměř 200 bodů a získala 2. místo. Navíc v individuálních disciplínách si zlepšila svá osobní maxima na 60 m př. a ve vrhu koulí.

V žákyních ji bodově napodobila Iva Reicheltová, která 2. místem vytvořila nový žákovský oddílový rekord (2877 bodů). K novému rekordu jí pomohly také 2 osobní rekordy na překážkách a ve vrhu koulí.

V ženách vybojovala titul přebornice Kamila Ajšmanová ziskem 2550 bodů. Bronz brala ještě Hana Svitáková.

Vícebojů se zúčastnili i zástupci Cvikováčku Cvikov a vedli si také hodně dobře. Titul si odvezli Jakub Janda a Michaela Sejkorová.