Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Nejmladší žákyně v Liberci a mladší žákyně v Turnově uzavřely trilogii o krásném stříbru atletického oddílu AC Česká Lípa, kterou několik týdnů před tím načaly starší žákyně v Jablonci. Všechny tyto soutěže měly společné znaky: velmi špatné počasí a výborné výkony a nakonec i výsledky českolipského dravého mládí.
Vedoucí družstva Renata Rutteová a Vasil Dogaru motivovali nejmladší ke krásnému druhému místu za Liazem Jablonec. „Počasí bylo příšerné, poznamenalo i některé výkony, ale nezastavilo hlavně Míšu Mrázkovou v suverénním vítězství v jednotlivcích, které dobře sekundovala na čtvrtém místě Natálka Kozáková. Obdiv je tady na místě,“ řekla Renata Rutteová.
V Turnově pak už v relativně lepším počasí zabojovaly mladší žákyně. Porazily Liaz Jablonec o čtyři body, ale nestačily na velmi vyrovnaný a kvalitní tým Mladé Boleslavi. Oba soupeři těží z výchovy mládeže ve sportovních třídách a o to jsou úspěchy Českolipských cennější. Potěšitelné je, že padlo velké množství osobních rekordů a i jeden oddílový. O ten se postarala Adéla Frydrychová v chůzi na 2 km, která svým výkonem doslova „uhranula“ přítomné trenéry. Skvělé výkony dále předvedly zejména Štěpánka Rutteová a Veronika Süssnerová. Ostatní bojovaly rovněž příkladně, včetně pěti statečných, které se zúčastnily krajského přeboru nejmladších. Je vidět, že o nejbližší budoucnost je postaráno.

Další zprávy z regionu najdete zde