Krajské kolo středoškolského Corny poháru v atletice rozhodlo o postupujících do dnešního finále, které proběhne v Břeclavi. Z okresního kola v kategorii chlapců postoupila družstva SOU 28. října a Gymnázium Česká Lípa, v kategorii děvčat si postup zajistily Gymnázium Č. Lípa a Obchodní akademie.
Nejlépe si vedla děvčata z českolipského gymnázia, která přes vydatnou konkurenci škol ze sportovních velmocí Jablonce a Liberce měla nakonec nejvíc práce s Gymnáziem z Jilemnice.
Ale zas tak velké překvapení to není, jilemnické Gymnázium je sportovní školou, které si studenty vybírá podle sportovních výsledků a i když nemá jako kmenový obor atletiku, tak orientační běžci, běžci na lyžích a další mají k některým atletickým disciplínám blízko. O vítězství českolipských děvčat rozhodl především fakt, že nemají výraznější slabinu a v každé disciplíně se našly dvě dobré atletky. Celkový bodový součet družstva zněl 7615 bodů.
I když tentokrát rozhodovalo opravdu celé družstvo, přeci jen několik děvčat lze označit jako hlavní opory.
Za skutečně velkolepý lze označit běh Edity Novákové, která doslova smetla v běhu na 800 m své soupeřky stylem start cíl. Celou trať absolvovala v sólovém běhu, několik desítek metrů před soupeřkami v čase 2:22,93 min. Ve výšce si výborně vedla druhá Lucie Kalousková, která skočila 156 cm, a čtvrtá Tereza Zajícová 152 cm. Lucka přidala i druhé místo ve skoku dalekém když skočila stejně jako vítězka 480 cm. Vedle těchto výkonů rozhodl i fakt, že se i další závodnice gymnázia pohybovaly na předních místech, neboť se sčítaly vždy body za dva výkony.
Již dnes čeká toto družstvo celorepublikové finále a ani zde nebudou chtít děvčata hrát podřadnou roli. V současné formě jistě mají přinejmenším na boj o střed výsledkové listiny mezi nejlepšími školami z celé ČR.
Několik pěkných výsledků předvedla děvčata z obchodní akademie, ale právě některá slabá místa je odsunula na osmé místo, i když bodový zisk 6171 bodů není špatný. Nejlepší umístění a to 4. místo v dálce vybojovala tomuto družstvu Tereza Musilová ve skoku dalekém výkonem 462 cm.
V kategorii chlapců se pokoušeli loňské vítězství obhájit sportovci z SOU 28. října a měli k tomu blízko. Nakonec však šťastnější byla průmyslová škola elektrotechnická. K největším oporám Českolipských patřil Petr Nejedlý, který vyhrál běh na 100 m časem 11,52 s a 400 m za 52,5 s a Jakub Janda, který zvítězil ve vrhu koulí výkonem 14,93 m a ve skoku vysokém výkonem 184 cm. I v tomto družstvu by se našla řada dalších dobrých výkonů.
Výrazné atletické osobnosti chybí družstvu gymnázia Česká Lípa, a tak se i přes statečný boj museli chlapci spokojit se sedmým místem, i když se slušným bodovým ziskem 6980 bodů.

Další zprávy z regionu najdete zde