Mistrovství České republiky v atletických vícebojích se uskutečnilo o víkendu v pražské Stromovce. Na startu pětibojařek v dorostenecké kategorii se mimo jiné prezentovaly Daniela Bendová a Patricie Malá z AC Česká Lípa.

Lépe si vedla Daniela Bendová, která ještě před poslední disciplínou držela skvělé 5. místo, ale nakonec skončila na 7. příčce se ziskem 3245 bodů, čímž potvrdila velkou výkonnost z posledních dní.

Patricie Malá nasbírala celkem 2958 bodů, vytvořila si nové osobní maximum a skončila na 15. místě.

V úvodní disciplíně, běhu na 60 m překážek Daniela Bendová zaběhla čas 9,16 sekundy a znovu posunula oddílový rekord, letos již třikrát za sebou. Patricie Malá si vytvořila osobní rekord (9,57 s).

Ve skoku vysokém si obě závodnice připsali shodně 151 cm. Vrh koulí je Daniely parádní disciplína a výkon 12,18 metru ji zařadil na průběžné 5. místo celkového pořadí. Patricie vrhla také kvalitní výkon 10,96 m a posunula se na 8. příčku.

Ve skoku dalekém měla děvčata problémy především s rozběhem, Bendová zaznamenala výkon 502 cm, Malá 469 cm.

Poslední disciplína, běh na 800 metrů, byl ze strany českolipských atletek nepovedený, přesto si obě dívky z AC Česká Lípa za skvělé vystoupení v těžké dorostenecké konkurenci zaslouží velikou pochvalu.

Na startu v běhu překážek je Daniela Bendová třetí zleva.

Jaroslav Hochmut