Nejprve v sobotu se představili běžci na trati 3000 m. Českolipská Tereza Hrochová si doběhla pro druhé místo v čase 10:56 min. Po nich nastoupili chodci, zde zvítězila Adéla Frydrychová, v kategorii mužů si Miloslav Sviták došel pro třetí místo.

Nejlépe obsazeny byly víceboje. Právě na nich se prosadili Petr Souček, žákyně Iva Reicheltová a Patricie Malá a dorostenka Daniela Bendová. Iva si vytvořila osobní rekord ve vrhu koulí 10,87 m a ve skoku do dálky překonala 21 let starý oddílový rekord Radky Novotné, který má nyní hodnotu 529 cm.

Celkově se Iva umístila na druhém místě v novém osobním a oddílovém rekordu 3044 bodů a jistě bude patřit k hlavním favoritkám MČR ve vícebojích.

Na nečekaném třetím místě se umístila Patricie Malá (2735). K třetímu místu jí pomohl osobní rekord na překážkách 10,08 a vrh koulí 10,90 m, který dokonce vyhrála. Poslední medailovou tečkou byla dorostenka Daniela Bendová, která si výkonem 2909 bodů také vytvořila osobní vícebojařský rekord. K rekordu jí pomohl stále se zlepšující skok vysoký a hlavně vrh koulí (11,60 m), který vyhrála.

V kategorii mužů, která byla málo obsazená, bral Petr Souček druhé místo za výkon 3677 b. Dobře si vedli i ostatní českolipští závodníci, Patrik Stupka na pátém (ve výšce 167 cm), Radek Bekr na osmém (běh na 60 m za 7,78 s) a Natálie Vlková na šestém místě (skok vysoký 147 cm). Příští týden čeká atlety přebor dospělých, takže se očekává další medailová úroda.

Českolipské vícebojařky.