Kdo bude Supermanem? Na odpověď si budeme muset počkat až do ledna příštího roku, kdy skončí celá série pěti závodů, na jejímž konci bude vyhlášen borec, který se tímto titulem bude pyšnit v roce 2008. Držitelem posledních dvou Supermanů je Ivana Reicheltová, která patří mezi favority i pro tento ročník. Jak se ale ukazuje, nic nemá jisté. Na nejvyšší stupeň jsou zde i další kandidáti. Ale hezky popořadě.
Zatím proběhl v tělocvičně ZŠ Sever 1. závod této zimní soutěže, a to Českolipský Rambo. Akci pořádala ZŠ Sever a AC Česká Lípa. Na pořadu byl šplh na tyči a laně a hod medicinbalem. Na start se postavilo 74 soutěžících, z nichž mnozí se mohou pyšnit řadou úspěchů. Silnými konkurenty budou pro devítiletou Ivanu Reicheltovou jistě i čtyři krajští přeborníci ve vícebojích, kteří se postavili na start, a to Michala Mrázková v kategorii nejmladších žákyň, mladší žák Hynek Bárta, mladší žákyně Veronika Süssnerová a Jaroslav Hochmut, který vyhrál kategorii mužů, ale i řada dalších, kteří mají medaile z individuálních disciplín, nebo touží po skalpech zatím úspěšnějších soupeřů. Vedle těchto borců se zde postavila na start řada závodníků, kteří ostruhy teprve získávají, jako třeba teprve čtyřletá Anetka Borešová. I jim je tato soutěž určena.
Pěkných výkonů zde byla k vidění celá řada a těžko se vybírá. Ale přeci jen mezi vrcholy se řadí vyrovnaný souboj mezi Václavem Svobodou a Jaroslavem Hochmutem, kdy při šplhu rozhodovaly setiny (tyč oba 2,9, lano J Svoboda o desetinu rychleji za 4,2 s), medicinbal naopak vyhrál o pět cm Jaroslav Hochmut výkonem 14,20 m. Vynikající šplh předvedla mladší žákyně Markéta Málková a v hodu ve svých kategoriích čněla Veronika Süssnerová a Míša Mrázková, chválit by se dalo i dál. Lze říct, že vítězem se stali všichni, kteří přišli závodit a poctivě bojovali, byť třeba jen o co nejlepší výkon. Za to, že se mohlo závodit, patří poděkování vedení ZŠ Sever, které poskytlo prostory pro akci atletickému kroužku, který při této škole působí a ujal se organizace, a Athletic Clubu Č. Lípa, jmenovitě předsedovi Romanu Málkovi, který zajistil pro nejlepší závodníky sladké ceny.
Jména vítězů:
Šplh
Potěr dívky: 1. Reicheltová Ivana (AC Č. Lípa.
Potěr chlapci: 1. Rábl Daniel (AC Č. Lípa).
Nejml. žákyně: 1. Trčová Jana (AC Č. Lípa).
Nejml. žáci: 1. Janata Daniel (ZŠ A.Sovy).
Ml. žákyně: 1. Málková Markéta (AC Č. Lípa).
Ml. žáci: 1. Bárta Hynek (AC Č. Lípa).
St. žákyně: 1. Psotová Lucie (ZŠ A. Sovy).
St. žáci: 1. Šenfeld Michal (AC Č. Lípa).
Ženy: 1. Musilová Tereza (AC Č. Lípa).
Muži: 1. Svoboda Václav (AC Č. Lípa).
Medicimbal
Potěr dívky: 1. Reicheltová Ivana (AC Č. Lípa).
Potěr chlapci: 1. Psota Petr (ZŠ A. Sovy).
Nejml. žákyně: 1. Mrázková Michaela (AC Č. Lípa).
Nejml. žáci: 1. Bárta Vít (AC Č. Lípa).
Ml. žákyně: 1. Süssnerová Veronika (AC Č. Lípa).
Ml. žáci: 1. Bárta Hynek (AC Č. Lípa).
St. žákyně: 1. Němcová Kateřina (AC Č. Lípa).
St. žáci: 1. Hromek Karel (AC Č. Lípa).
Ženy: 1. Musilová Tereza (AC Č. Lípa).
Muži: 1. Hochmut Jaroslav (AC Č. Lípa).
Bodový stav po první akci je velmi vyrovnaný. Trochu možná již napoví druhý závod, Českolipský Tarzan, který se koná v tělocvičně Gymnázia Česká Lípa právě již dnes, 24. listopadu. Přihlášky k závodu se přijímají od devíti do půl desáté a vítán je každý, kdo si chce zkusit, jak je na tom v porovnání se soupeři, nebo si třeba jen rozpohybovat o víkendu tělo.

Další zprávy z regionu najdete zde