Na krajských přeborech v halových vícebojích v Jablonci n. N. triumfovali zejména atleti České Lípy, kteří si přivezli dvě zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Navíc zde vytvořili šest oddílových rekordů.
O dva nejcennější kovy se postarali Jaroslav Hochmut, který famózním způsobem zvítězil v mužském sedmiboji se ziskem 4096 bodů, čímž vylepšil klubový rekord, a Natálie Válková, jež mezi ženami nasbírala 2877 bodů. Také ona překonala osobní rekord na trati 800 m, a to v čase 2:37,12 min.
V pětiboji žákyň si vedla nejlépe Veronika Süssnerová, která skončila na 4. místě (2469 bodů) a vytvořila ve vrhu koulí oddílový rekord, který má hodnotu 9,69 m.
V kategorii žáků se dostal na 3. místo Jan Brůček (3022), a to díky oddílovému rekordu ve vrhu koulí – 11,27 m., když celkem získal v sedmiboji 3022 bodů.
Mezi dorostenkami vybojovala bronz také Lucie Kalousková (2784 b. – nový oddílový rekord) hlavně díky závěrečnému běhu na 800 m.
Vrcholem celého víkendu byl zmiňovaný mužský sedmiboj. „Již před startem se mluvilo o šestici atletů, kteří mohli získat nejcennější kov, proto jsem velice rád, že se to podařilo mně,“ uvedl Jaroslav Hochmut, jenž po vleklém zranění znovu potvrdil stoupající formu. O jeho prvenství ovšem rozhodla jediná sekunda v závěrečném běhu na 1 km. Hned za ním totiž skončil další českolipský borec Petr Souček (4085) a brilantní výkon atletů České Lípy na krajských přeborech završil třetí příčkou Petr Nejedlý (3976)!
Velmi kvalitního výkonu dosáhl junior Jakub Janda ze Cvikováčku Cvikov, který nasbíral 4763 b. a obsadil 3. místo, čímž se zařadil mezi adepty, kteří mohou před blížícím se MČR ve vícebojích pomýšlet na příčky nejvyšší.
Jedinou medaili pro SK ZŠ Jablonné v Podještědí vybojoval Mirza Selimovič v kategorii starších žáků. „První den přeboru zaběhl 60 metrů za 8,05 a zařadil se na druhé místo. Ve skoku dalekém trochu klesl, přesto je 469 centimetrů Mirzovým rekordem,“ konstatoval trenér Petr Kopřiva. Selimovič pak ve vrhu koulí předvedl další zlepšení osobního rekordu na 9,98 m, ve skoku do výšky si zapsal 157 cm a po prvním dnu mu patřilo 3. místo. „Na druhou pozici Mirzu vynesl úvodní závod druhého dne, 60 metrů překážek zvládl za výborných 9,35, ale v tyči se musel smířit s 220 centimetry. Závěrečný běh na 1000 m proměnil v oddílový rekord, který činí 2:55,65, taktéž celkový bodový zisk 3352 je oddílovým rekordem a znamenal zisk stříbrné medaile,“ radoval se Petr Kopřiva.
Výborným vícebojařem je také Jakub Holubek, který soutěžil mezi dorostenci. „Kubovi se mimořádně vydařil první den halového sedmiboje, kdy si ve všech disciplínách vytvořil osobní rekordy.“ Holoubek 60 m zaběhl za 7,65, do dálky skočil 581 cm, koulí vrhl 12,79 m a ve výšce zvýšil hodnotu oddílového rekordu na 187 cm, takže po prvním dnu se ujal vedení. Také ůvodní disciplínu druhého dne, běh na 60 m překážek, zvládl Holoubek opět na výbornou – časem 9,07 vytvořil další oddílový rekord. „Kubovo trápení nastalo ve skoku o tyči, protože výkon 320 centimetrů je výrazně pod jeho možnosti. O medaili ale přišel až v běhu na 1000 metrů, kde časem 3:18,33 minuty na nejlepší nestačil a nakonec obsadil nepopulární čtvrtou pozici. Náplastí ale může být fakt, že celkový součet 4182 bodů je nový oddílový rekord,“ poznamenal trenér Kopřiva.

Další zprávy z regionu najdete zde